Ferdinand Tille wraca do Niemiec

Ferdinand Tille wraca do Niemiec

794
0
PODZIEL SIĘ

PGE Skra Bełchatów być może dziś rozegra swój ostatni mecz tego sezonu. Wiadomo już jednak, że w kolejnych rozgrywkach w barwach bełchatowskiej drużyny nie zobaczymy niemieckiego libero – Ferdinanda Tille. Siatkarz wraca do swojej ojczyzny i w sezonie 2015/2016 będzie reprezentował zespół TSV Herrsching.

 

Tylko jeden sezon

 

Ferdinand Tille do PlusLigi trafił właśnie z Bundesligi i w zespole PGE Skry Bełchatów spędził tylko jeden sezon i grę w Skrze rozpoczął jako brązowy medalista Mistrzostw Świata. Siatkarz w klubie z Bełchatowa miał zastąpić Pawła Zatorskiego, który po zdobyciu mistrzostwa Polski w sezonie 2013/2014, odszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Oprócz niemieckiego zawodnika, PGE Skra Bełchatów zatrudniła także młodego libero – Kacpra Piechockiego. Zanim jednak Ferdinand Tille wspomoże szeregi TSV Herrsching, czeka go jeszcze walka z aktualnym klubem – PGE Skrą Bełchatów o brązowy medal PlusLigi. Dziś wieczorem bełchatowianie zmierzą się w czwartym meczu o brąz z Jastrzębskim Węglem.

 

Zobacz zapowiedź spotkania Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów

 

Ferdinand Tille zdecydował się na zmianę drużyny nie tylko ze względów sportowych: „Chciałbym położyć trochę większy nacisk na moje studia, grając jednocześnie na wysokim sportowym poziomie, aby wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio” – wyjaśnia libero. 27-letni zawodnik jest drugim poważnym transferem w drużynie TSV Herrsching, klub wcześniej zakontraktował innego reprezentanta Niemiec – rozgrywającego Patricka Steuerwalda.

 

 

Budensliga po raz kolejny

 

Libero większą część swojej kariery spędził w niemieckiej Bundeslidze, dwa lata grał we Francji, w klubie Argo de Sete VB. Po roku spędzonym w PlusLidze, reprezentant Niemiec wraca do ojczyzny, gdzie dwa razy zdobywał wicemistrzostwo Niemiec, raz wywalczył brązowy medal Bundesligi, a aż trzy razy mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Niemiec. Ferdinand Tille ma na swoim koncie także nagrodę indywidualną – w 2010 roku został wybrany najlepszym libero Pucharu Świata. Wygląda na to, że ósmy zespół Bundesligi w kolejnym sezonie chciałby powalczyć o wyższe miejsca. Zakontraktowanie reprezentacyjnego libero oraz rozgrywającego na pewno pomoże im w walce o lepszą pozycję.

 

 

Autor: Olga Chmielowska

 

Źródło: www.geilsterclubderwelt.de / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY