Facundo Conte mistrzem Chin

1245
0

W walce o mistrzostwo ligi chińskiej zmierzyły się ze sobą zespołu z Pekinu i Szanghaju. W tym drugim występują między innymi Facundo Conte i Georg Grozer, zawodnicy znani z plusligowych boisk. Barw klubu z Pekinu broni amerykański przyjmujący Taylor Sander. Po czterech meczach złoty medal zdobyła drużyna z Szanghaju.

Pierwsze spotkanie finałowe dostarczyło kibicom wiele emocji, ponieważ zakończyło się dopiero po pięciu setach. Pierwszą partię dość pewnie wygrała drużyna z Szanghaju, kolejne dwie jednak padły łupem siatkarzy z Pekinu. Zespół Facundo Conte i Georga Grozera w czwartej odsłonie po grze na przewagi doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie mocniejsi okazali się gracze z Szanghaju, którzy objęli prowadzenie w rywalizacji 1:0.

Beijing – Shanghai 2:3 (22:25, 25:20, 25:21, 24:26, 12:15)

Drugie spotkanie pomiędzy zespołami z Pekinu i Szanghaju zakończyło się po trzech setach, ale w każdym z nich zacięta walka toczyła się do ostatnich akcji. Już pierwsza partia zapowiadała, że w pojedynku nie będzie brakowało emocji, drużyna Facundo Conte i Georga Grozera zapisała na swoje konto wygraną minimalną różnicą „oczek”. W drugiej odsłonie zespoły również walczyły punkt za punkt, doprowadzając do końcówki rozgrywanej na przewagi, w której lepsi okazali się gracze z Szanghaju. Ekipa Taylora Sandera także w trzecim secie starała się walczyć do samego końca, ale ostatecznie dwa „oczka” zaliczki wymagane do zwycięstwa zapewnił sobie klub z Szanghaju, obejmując prowadzenie w rywalizacji finałowej 3:0.

Shanghai – Bejing 3:0 (25:23, 31:29, 29:27)

W trzecim spotkaniu finałowym mocniejsza okazała się być drużyna z Pekinu, czym przedłużyła losy rywalizacji. Drużyna Taylora Sandera pewnie otworzyła mecz, wygrywając premierową odsłonę 25:21. W drugim secie klub Facundo Conte i Georga Grozera przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale tylko na tyle było go stać. Kolejne dwie odsłony zakończyły się wygraną drużyny z Pekinu, która przedłużyła losy rywalizacji finałowej.

Shanghai – Beijing 1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 19:25)

W czwartym meczu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, w którym lepsi okazali się zawodnicy z Szanghaju. Drużyna Facundo Conte i Georga Grozera wygrała pierwszego seta, ale w następnym musiała uznać wyższość ekipy Taylora Sandera. Klub z Pekinu zapisał na swoje konto zwycięstwo w trzeciej partii, ale zespół z Szanghaju doprowadził do tie-breaka, w którym okazał się zdecydowanie lepszy od rywali. Dzięki trzeciemu zwycięstwu w rywalizacji finałowej klub Facundo Conte i Georga Grozera wywalczył mistrzostwo ligi chińskiej.

Beijing – Szanghai 2:3 (23:25, 25:22, 22:25, 25:23, 9:15)

Źródło: informacja własna