ESPADON Szczecin skompletował skład. Dawid Murek zostaje

ESPADON Szczecin skompletował skład. Dawid Murek zostaje

342
0
PODZIEL SIĘ

Dawid Murek to ostatni brakujący element w zespole trenera Michała Gogola na sezon 2017/2018. Zawodnik zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem ze Szczecina i w nadchodzących rozgrywkach nadal będzie występował na pozycji libero. Pozostanie w drużynie Murka oznacza, że skład został skompletowany.

 

Ostatnie ważne ogniwo zostaje

 

W rozgrywkach ligowych 2017/2018 w barwach ESPADONU Szczecin nadal będziemy oglądać Dawida Murka, który z zespołem związał się w 2016 roku. W tym klubie doświadczony zawodnik występuje na pozycji libero. W ostatnim sezonie Murek zagrał w osiemdziesięciu dwóch setach, przyjmując czterysta sześćdziesiąt pięć piłek i popełniając przy tym tylko trzydzieści cztery błędy. Murek w tym elemencie zanotował 29% przyjęcia perfekcyjnego. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu postanowili przedłużyć kontrakt z doświadczonym Murkiem, który jest dużym wsparciem dla młodszych kolegów z boiska, a a swoją postawią na parkiecie wprowadza spokój w grze.

 

Warto dodać, że Dawid Murek to 277-krotny reprezentant Polski. Ma on na swoim koncie trzy mistrzostwa Polski (1997, 1999, 2009), mistrzostwo Grecji (2004) i Puchar Challenge (2012). Murek to także uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004).

 

 

Skład skompletowany

 

W przyszłym sezonie w szczecińskim zespole będziemy mogli oglądać mieszankę doświadczenia z młodością. Klub rozstał się z Maciejem Wołoszem, Michalem Sladeckiem, Danailem Milushevem, Bartoszem Cedzyńskim, Michałem Kozłowskim oraz Dominikiem Depowskim i Łukaszem Perłowskim, którzy postanowili wrócić do Asseco Resovii Rzeszów. W ich miejsce zakontraktowani zostali tacy zawodnicy jak Eemi Tervaportti, Mateusz Malinowski, Marcin Jaskuła, Adrian Kacperkiewicz, Tomasz Kowalski, Jeffrey Menzel oraz Justin Duff, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Ponadto klub przedłużył umowę z Bartłomiejem Kluthem, Januszem Gałązką, Marcinem Wiką i Dawidem Murkiem

 

O nowym kontrakcie Marcina Wiki pisaliśmy TUTAJ.

 

Skład ESPADONU Szczecin na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Eemi Tervaportti, Tomasz Kowalski

Atakujący: Bartłomiej Kluth, Mateusz Malinowski

Przyjmujący: Adrian Kacperkiewicz, Jeffrey Menzel, Michał Ruciak, Marcin Wika

Środkowi: Bartosz Gawryszewski, Justin Duff, Maciej Zajder, Janusz Gałązka

Libero: Dawid Murek, Marcin Jaskuła, Adrian Mihułka

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa

BRAK KOMENTARZY