Emanuele Zanini wraca do PlusLigi! Włoch poprowadzi klub z Rzeszowa

Emanuele Zanini wraca do PlusLigi! Włoch poprowadzi klub z Rzeszowa

43
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Asseco Resovii Rzeszów poinformowali, że następcą Piotra Gruszki będzie dobrze znany z pluslilgowych parkietów Emanuele Zanini, który w kolejnych spotkaniach będzie prowadził zespół. Asystentem Włocha będzie z kolei Wojciech Serafin, który w ostatnim czasie pełnił funkcję pierwszego trenera.

 

Emanuele Zanini to znany w Polsce trener, który w sezonie 2017/2018 prowadził ówczesnego beniaminka PlusLigi jakim był zespół z Zawiercia. Ponadto Włoch zbierał doświadczenie w reprezentacji Włoch oraz w Gabeca Montichiari, gdzie początkowo pełnił funkcję asystenta Anderi Anastasiego, a od sezonu 2001/2002 był pierwszym trenerem zespołu. W swojej trenerskiej karierze Emanuele Zanini prowadził również między innymi zespoły z Modeny czy Monzy. Poza ligą włoską szkoleniowiec pracował w Turcji oraz na Słowacji. W ostatnich latach Włoch prowadził reprezentacje narodowe Słowacji, Turcji czy Chorwacji. Największe sukcesy Emanuele Zanini odniósł z reprezentacją Słowacji, z którą dwukrotnie wygrał Ligę Europejską, a podczas Mistrzostw Europy w 2011 roku zajął piąte miejsce. W trwającym sezonie Emanuele Zanini nie współpracował z żadnym klubem, co wykorzystali włodarze Asseco Resovi Rzeszów, którzy po zwolnieniu Piotra Gruszki zdecydowali się na zatrudnienie Włocha. W sztabie szkoleniowym nie dojdzie do zmian, a pełniący w ostatnim czasie funkcję pierwszego trenera, Wojciech Serafin zostanie asystentem włoskiego trenera. Kontrakt Emanuele Zaniniego obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2020/2021.

 

Emanuele Zanini nie będzie miał łatwego zadania, rzeszowianie bowiem spisują się znacznie poniżej oczekiwań, a ich słaba passa trwa od dłuższego czasu. Obecnie Asseco Resovia Rzeszów zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie trzynaście porażek i tylko sześć wygranych spotkań. W ostatniej kolejce zespół w słabym stylu zaprezentował się w Radomiu, a już w kolejnej rundzie spotkań rzeszowianie podejmą MKS Będzin.

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY