Elia Bossi zagra w Nuova Pallavolo Molfetta

Elia Bossi zagra w Nuova Pallavolo Molfetta

417
0
PODZIEL SIĘ

Do włoskiego zespołu Nuova Pallavolo Molfetta, dołączył nowy środkowy. Jest nim młody, 20-letni, Elia Bossi. Klub pokłada duże nadzieje w zawodniku, który dopiero stawia pierwsze kroki w siatkówce na najwyższym, światowym poziomie. Mimo młodego wieku (Elia Bossi urodził się w Trieście w 1994 roku), siatkarz występował już u boku najlepszych zawodników Serie A1.

 

Bossi miniony sezon spędził w zespole z Modeny, w którym występował również polski atakujący, Zbigniew Bartman. W Casa Modena młody środkowy miał doskonałego nauczyciela, którym z całą pewnością jest trenera Angelo Lorenzettiego. To właśnie pod jego czujnym okiem młody gracz szlifował swoje umiejętności. Współpracując z takimi środkowymi jak Andrea Sala i Thomas Beretta, Bossi nabrał siatkarskiej ogłady, a teraz jest gotów do walki o najwyższe cele. Razem z drużyną z Modeny udało mu się dojść aż do półfinałów włoskiej Serie A, gdzie zostali pokonani przez ekipę Bartosza Kurka – Lube Banca Maceratę.

 

W zespole z Modeny środkowy spędził trzy sezony. Wcześniej, w latach 2005-2011 był zawodnikiem Pallavolo Monfalcone. Bossi ma na swoim koncie między innymi wicemistrzostwo Ligi Juniorów z 2011, a w 2013 roku został ogłoszony najlepszym włoskim środkowym młodego pokolenia.

 

Klub z Mofetty jest w ostatnim czasie bardzo aktywny na rynku transferowym. Za cel stawia sobie zbudowanie młodej, perspektywicznej drużyny. Dlatego też włodarze klubu oprócz dwudziestoletniego środkowego zakontraktowali takich zawodników jak Luca Spirito, Davida Candellara, czy Alena Šketa.

 

Nowy zespół Bossiego w tym sezonie chciałby wypaść o wiele lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. Po fazie zasadniczej drużyna zajmowała dziesiąte miejsce, wyprzedzając jedynie o punkt zespół Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia i o dwa punkty Andreoli Latinę, które spadły do Serie A2. Nuova Pallavolo Molfetta nie grała zatem o najwyższe cele w fazie play-off, do której dostęp mają tylko zespoły sklasyfikowane na miejscach 1-8.

 

 

 

Autor: Monika Morąg

 

Źródło: www.pallavolomolfetta.it / opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY