Kwal. do MŚ juniorów: Pewna wygrana polskich siatkarzy na początek turnieju

Kwal. do MŚ juniorów: Pewna wygrana polskich siatkarzy na początek turnieju

265
0
PODZIEL SIĘ

Udany początek na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata juniorów zanotowali polscy siatkarze. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika bez problemu uporali się z reprezentacją Belgii, z którą wygrali 3:0. Styl gry jaki zaprezentowali podopieczni biało-czerwoni, pozwala pewnie patrzeć w przyszłość.

 

Pierwszy set tego spotkania rozpoczął się od prowadzenia Polaków (4:2). Po skutecznym ataku Jakuba Ziobrowskiego mieliśmy 8:6 dla siatkarzy z Polski. Belgowie nie mogli dogonić biało-czerwonych siatkarzy, a po błędzie w ataku rywali było 13:10 dla podopiecznych Sebastiana Pawlika. W końcówce pierwszej partii stroną przeważającą byli Polacy i to oni mieli na swoim koncie cztery „oczka” więcej od rywala (18:14). Przy stanie 24:19 Belgom udało się odrobić jeszcze dwa punkty, ale ostatecznie partię zakończył Tomasz Fornal, a na tablicy wyników widniało 25:21 i to polscy juniorzy cieszyli się z prowadzenia 1:0 w całym spotkaniu.

 

Druga partia była bardziej wyrównana. Belgowie wciąż byli minimalnie lepsi od rywali (4:3). Mogliśmy oglądać wyrównane spotkanie, a na tablicy widniał remis (8:8). Po błędzie Jana Kochanowskiego polscy rywale objęli jednopunktowe prowadzenie (14:13). Juniorzy z Polski nie pozwolili jednak rozwinąć skrzydeł swoim przeciwnikom, odrobili stratę oraz osiągnęli przewagę dwóch „oczek” (18:16). Ostateczna faza seta miała bardzo podobny przebieg do pierwszej partii. Polacy prowadzili (23:20), a chwilę później partię ponownie zakończył Tomasz Fornal (25:21) i było już 2:0 dla naszych siatkarzy.

 

Podłamani Belgowie bardzo źle weszli w trzecią partię. Siatkarze ze Spały bardzo szybko odskoczyli rywalom na cztery punkty (5:1). Gra rywali nie zmieniła się co zaowocowało, że Polacy powiększali dorobek punktowy (10:4). Po dobrym ataku zawodnika z Belgii mieliśmy rezultat (14:7) dla Polaków. Po kolejnym świetnym bloku zrobiło się 16:7 i to reprezentanci Polski pewnie zmierzali do zwycięstwa. Obraz gry nie ulegał zmianie i zawodnicy z Belgii nie potrafili znaleźć recepty na rywali i było już 17:10. Bartosz Kwolek skutecznie kończył swoje ataki, a na tablicy wyników zrobiło się 21:14. Polscy juniorzy nie pozwolili wydrzeć sobie prowadzenia i zwyciężyli w tej odsłonie 25:19.

 

 

Polska – Belgia 3:0 ( 25:21, 25:21, 25:19)

 

 

Składy zespołów:

 

Polska: Bartosz Kwolek, Jakub Ziobrowski, Łukasz Kozub, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jędrzej Gruszczyński (libero)

 

Belgia: Lou Kindt, Thomas Pardon, Thomas Konings, Florian Malisse, Tim Verstaete (libero), Elias Thys oraz Mathieu Vanneste, Ward Van Dyck, Bert Durfaing     

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY