Ekipa Kubiaka z kolejną ligową wygraną

52
0

Zespoły walczące o mistrzostwo Japonii powróciły do gry po przerwie spowodowanej rozgrywkami o Puchar Cesarza. Obrońcy tytułu w miniony weekend rozegrali jedno spotkanie, w którym okazali się wyraźnie lepsi od Suntory Sunbirds, pokonując rywali w trzech partiach. W meczu tym Michał Kubiak zdobył trzynaście punktów.

Ostatnie spotkania o mistrzostwo Japonii odbyły się 9 grudnia. Przerwa w rozgrywkach spowodowana była turniejem o Puchar Cesarza. Ekipa Michała Kubiaka zakończyła swoje zmagania w półfinale. Zespół reprezentanta Polski prowadził w meczu 2:0, ale ostatecznie uległ Toray Arrows 2:3. Dodatkowo w starciu tym Kubiak nabawił się kontuzji łydki.

5 stycznia drużyny wróciły do zmagań ligowych. Mistrzowie Japonii w ten weekend rozegrali tylko jedno spotkanie, a ich rywalem była ekipa Suntory Sunbirds. Starcie to zakończyło się w trzech setach na korzyść obrońców tytułu, a najbardziej emocjonująca okazała się ostatnia odsłona, w której przeciwnicy Panasonic Panthers mieli swoje szanse, ale ich nie wykorzystali i przegrali cały mecz. W pojedynku tym wystąpił Michał Kubiak, co oznacza, że po urazie łydki nie ma już śladu. Polak zdobył trzynaście punktów w tym aż cztery blokiem. Kapitan biało-czerwonych skończył osiem na dwadzieścia jeden posłanych do niego piłek, co dało mu 38,1% skuteczności w ataku. Kubiak szesnaście razy odbierał zagrywki rywali, notując 43,8% przyjęcia. Po drugiej stronie siatki po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Dmitry Muserskiy, który zdobył dla swojego zespołu trzydzieści cztery punkty.

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)