Effector Kielce zremisował z reprezentacją Algierii

Effector Kielce zremisował z reprezentacją Algierii

414
0
PODZIEL SIĘ

Dzięki rozgrywkom Ligi Mistrzów i Pucharu CEV kilka drużyn PlusLigi ma chwile oddechu od zmagań ligowych. Żadna z nich nie osiadła jednak na laurach czekając na kolejne mecze. Zawodnicy ciężko trenują, a kilka klubów rozegrało mecze sparingowe. Jednym z nich jest Effector Kielce, który zmierzył się z reprezentacją Algierii. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

 

Od samego początku szkoleniowcy obu drużyn wiedzieli, że mecz sparingowy zakończy się w czterech setach. Oba zespoły mocno walczyły o zwycięstwo w spotkaniu treningowym, ostateczny wynik był jednak remisowy 2:2 (25:16, 23:25, 25:23, 17:25). W nierozstrzygniętym spotkaniu w drużynie Effectora Kielce na boisko wyszli: Grzegorz Pająk, Arvydas Miseikis, Adrian Buchowski, Rozalin Penchev, Jędrzej Maćkowiak, Andreas Takvam oraz Bartosz Kaczmarek (libero). Ponadto na zmiany weszli: Adrian Staszewski, Mariusz Wacek, Marcin Janusz, Ksawery Tomsia i Bartosz Sufa. Dariusz Daszkiewicz dał odpocząć dwóm atakującym Bartoszowi Krzyśkowi, który niedawno wrócił do gry po kontuzji oraz Sławomirowi Jungiewiczowi. Dzięki temu swoje umiejętności mógł zaprezentować siedemnastoletni Ksawery Tomsia, zawodnik Młodej Ligi wypożyczony z LOTOSU Trefla Gdańsk. Młody siatkarz wspierał w ataku bardziej doświadczonego Litwina – Arvydasa Miseikisa. W spotkaniu sparingowym nie zagrał środkowy bloku – Mateusz Bieniek. Zawodnik boryka się z niegroźnym urazem.

 

Pojedynek w hali „Pod Basztami” był częścią przygotowań reprezentacji Algierii do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Narodów Arabskich. Przed meczem z Effectorem Kielce reprezentacja Algierii zmierzyła się z II-ligową Legią Warszawa oraz przedstawicielem KRISPOL LIGI – Camperem Wyszków.

 

Siatkarze Effectora Kielce sparingiem z Algierią przygotowywali się do sobotniego meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mecz pomiędzy podopiecznymi Dariusza Daszkiewicza a siatkarzami prowadzonymi przez Sebastiana Świderskiego odbędzie się w kieleckiej Hali Legionów. Spotkanie będzie można obejrzeć zarówno w kieleckiej hali jak i w domu przed telewizorem. Pierwszy gwizdek meczu padnie o godzinie o 14:45. Poza emocjami związanymi ze spotkaniem pomiędzy Effectorem Kielce a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, kibice zebrani w hali w Kielcach będą mieli okazję zobaczyć puchar tegorocznych Mistrzostw Świata, który udało się wywalczyć reprezentacji Polski.

 

 

 

Autor: Katarzyna Żyta

 

Źródło: www.effectorkielce.com.pl/ opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY