Effector Kielce uległ reprezentacji Algierii

533
0

Trwa przerwa w rozgrywkach ligowych, drużyny wracają już jednak do treningów i rywalizacji. Wczoraj rozpoczął się Międzynarodowy Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny, w którym bierze udział Effector Kielce. W swoim pierwszym meczu podopieczni Dariusza Daszkiewicza przegrali z zespołem Algierii 1:3.

Sprawdzian formy

Dłuższa przerwa w lidze dała drużynom kilka dni więcej na przygotowania. Zespół z Kielc postanowił wykorzystać ten czas na udział w turnieju i rozegranie dodatkowych meczów. Początek spotkania w Chęcinach nie był udany dla kielczan. W pierwszej odsłonie byli wyraźnie słabsi od rywali i przegrali do 16. Drugi set był zdecydowanie lepszy w wykonaniu Effectora Kielce. Zawodnicy wykorzystali wypracowaną przewagę i pewnie zwyciężyli. Wygrana partia i wyrównanie stanu gry dały nadzieję na odwrócenie losów meczu, ale do głosu ponownie doszli Algierczycy. W dwóch kolejnych setach nie dali szans rywalom i odnieśli zwycięstwo w całym meczu.

Effector Kielce – Algieria 1:3 (16:25, 25:20, 20:25, 20:25)

Skład Effectora Kielce: Michał Kędzierski, Grzegorz Szymański, Igor Vitiuk, Sławomir Stolc, Jędrzej Maćkowiak, Andrzej Orobko, Damian Sobczak (libero) oraz Jacek Ziemnicki

Niewykorzystane szanse

W drużynie Effectora Kielce zabrakło kilku podstawowych zawodników. Mateusz Bieniek przebywa obecnie na zgrupowaniu z reprezentacją. Na boisku nie pojawili się także Sławomir Jungiewicz, Adrian Buchowski, Andreas Takvam, Marcin Komenda i Szymon Biniek. Po raz pierwszy okazję do zaprezentowania się w barwach nowego klubu miał przyjmujący Sławomir Stolc, który został wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz, co pisaliśmy o wypożyczeniu zawodnika

Trener Dariusz Daszkiewicz nie był jednak zadowolony z postawy swoich podopiecznych. „Zagraliśmy słabo, w szczególności w ataku. We wszystkich setach prowadziliśmy, ale nie wykorzystaliśmy swoich okazji. W czwartym secie wygrywaliśmy już 10:3, ale nie potrafiliśmy utrzymać tej przewagi” – powiedział szkoleniowiec ekipy z Kielc. Już dziś jego siatkarzy czeka kolejny sprawdzian. O 16:30 zmierzą się oni z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

Źródło: effectorkielce.com.pl / opracowanie własne