Effector Kielce sprawdzi swoją formę w Chęcinach

Effector Kielce sprawdzi swoją formę w Chęcinach

594
0
PODZIEL SIĘ

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza po niezbyt udanym początku ligowych rozrywek zaczynają powoli wracać na właściwe tory. Mimo tego, że siatkarzy czeka teraz dłuższa przerwa w grze, Effector Kielce nie spocznie na laurach. W dniach 28-30 grudnia rozegrają Międzynarodowy Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny.

 

 

Ciekawa obsada

 

Dłuższa przerwa w grze spowodowana kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich sprawiła, że zespoły ligowe mają nieco więcej czasu na przygotowania do powrotu na parkiety PlusLigi. Effector Kielce nie zdecydował się jednak poświęcić tego czasu jedynie na trenowanie. Tuż po świętach, 28 grudnia, powrócili do treningów, jednak zdecydowali się również wziąć udział w Międzynarodowym Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny. Impreza, która odbędzie się w dniach 28-30 grudnia prezentuje ponadto ciekawą obsadę. Poza Effectorem Kielce w turnieju udział weźmie pierwszoligowy Aluron Warta Zawiercie i reprezentacja Algierii. W przypadku podopiecznych Dariusza Daszkiewicza i Dominika Kwapisiewicza impreza ma na celu jak najlepsze przygotowanie ich na powrót do ligowych rozgrywek. Mimo tego, że zawiercianie dużo lepiej spisują się na parkietach I Ligi, aniżeli Effector Kielce, to z pewnością można spodziewać się zaciętej i ciekawej walki pomiędzy wszystkimi drużynami.

 

 

O poprawę coraz lepiej

 

Warto przypomnieć, że Effector Kielce nie miał dobrego startu w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi. Mimo tego, że przez bardzo długi czas kielczanie pozostali bez zwycięstwa i plasowali się na ostatnim miejscu w ligowej klasyfikacji, zła passa zespołu zaczęła z czasem przemijać. Aktualnie podopieczni Dariusza Daszkiewicza znajdują się na dziesiątym miejscu w tabeli, a na swoim koncie mają trzy wygrane spotkania. Zdecydowanie poprawili więc tym swoją sytuację, jednak problemy ich nie opuściły. Zespół zdecydował się opuścić jeden z filarów kielczan – Krzysztof Wierzbowski, a jego miejsce do końca sezonu zajmie wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sławomir Stolc.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o wypożyczeniu zawodnika do Kielc

 

Zdecydowanie lepiej na parkietach swojej klasy rozgrywkowej radzi sobie Aluron Warta Zawiercie. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza po trzynastu rozegranych spotkaniach plasują się na trzecim miejscu w ligowej tabeli do lidera tracąc jedynie trzy „oczka”. Warto dodać, że prowadzący Ślepsk Suwałki ma rozegrane o dwa pojedynki więcej niż zawiercianie, toteż sytuacja w klasyfikacji bardzo szybko może ulec zmianie już w styczniu.

 

 

Plan turnieju w Chęcinach:

 

28.12 godz.17.00

Effector Kielce – Algieria

 

29.12 godz. 16.30

Effector Kielce – Aluron Warta Zawiercie

 

30.12 godz. 16.00

Aluron Warta Zawiercie – Algieria

 

 

 

Źródło: effectorkielce.com.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY