Dziesięć polskich par zagra w olsztyńskim Grand Slamie

Dziesięć polskich par zagra w olsztyńskim Grand Slamie

1009
0
PODZIEL SIĘ

Poznaliśmy reprezentantów Polski, którzy zostali zgłoszeni do turnieju FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Na boiskach Centrum Rekreacyjno-Sportowego nad jeziorem Ukiel w Olsztynie w rywalizacji z najlepszymi siatkarzami plażowymi świata zobaczymy aż dziesięć polskich zespołów – po pięć męskich i kobiecych.

 

Obok „eksportowych” polskich par, które będą walczyć w Olsztynie, o swoje pierwsze punkty Pucharu Świata rywalizować będzie także kilka bardzo młodych duetów. Dla nich występ w turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 będzie pierwszą okazją do zmierzenia się z seniorską siatkówką plażową na najwyższym światowym poziomie.

 

Wśród mężczyzn oczywiście nie zabraknie najbardziej utytułowanej polskiej pary Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. O jak najlepszy wynik walczyć będą także dobrze znani Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Te trzy duety reprezentują Polskę w większości światowych rozgrywek, a w Olsztynie rozpoczną walkę od razu w turnieju głównym. Coraz lepiej w seniorskiej siatkówce plażowej odnajdują się także młodzi Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Dzika karta pozwoli mistrzom świata do lat 23 ominąć kwalifikacje i także wystąpić od razu w rozgrywkach turnieju głównego. W kwalifikacjach wystąpią natomiast Mateusz Paszkowski i Maciej Kaszewiak, dla których to pierwsza styczność z turniejem tej rangi.

 

W zawodach Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zobaczymy oczywiście naszą najlepszą obecnie parę kobiecą – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Obok nich w kobiecym turnieju głównym zagrają Maria Włoch i Aleksandra Stępień, Kinga Legieta i Agnieszka Adamek oraz Agata Trybuła z Martyną Kłodą. Wśród tych młodych siatkarek w Grand Slamie zagrały dotąd jedynie Maria Włoch i Martyna Kłoda, które w ubiegłym roku zadebiutowały w Starych Jabłonkach. Od kwalifikacji swoją walkę w Olsztynie rozpocznie młody team Marta Pietroczuk i Paulina Stasiak.

 

FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 odbędzie się w dniach 25-30 sierpnia i będzie ostatnim w tegorocznym cyklu turniejów Wielkiego Szlema w siatkówce plażowej.

 

 

Reprezentacja Polski w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015:

Turniej siatkarzy:

Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel

Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz

Bartosz Łosiak/Piotr Kantor

Maciej Kosiak/Maciej Rudol

Mateusz Paszkowski/Maciej Kaszewiak

 

 Turniej siatkarek:

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek

Maria Włoch/Aleksandra Stępień

Kinga Legieta/Agnieszka Adamek

Agata Trybula/Martyna Kłoda

Marta Pietroczuk/Paulina Stasiak

 

 

Źródło: Informacja prasowa

 

BRAK KOMENTARZY