Dzień dobry PlusLigo! Zaczynamy sezon 2020/2021

Dzień dobry PlusLigo! Zaczynamy sezon 2020/2021

18
0
PODZIEL SIĘ

Po okresie sparingowym czas na powrót do ligowych zmagań, po półrocznej przerwie zespoły wracają do gry, już jutro rozpocznie się pierwsza kolejka sezonu 2020/2021 PlusLigi, a zainauguruje ją mecz pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i drużyną beniaminka – Stalą Nysa. Natomiast serię spotkań zakończy starcie w Zawierciu, gdzie miejscowy zespół podejmie Jastrzębski Węgiel.

 

Poprzedni sezon pozostawił wiele niedosytu wśród drużyn, a walka o miejsce w fazie play-off była niezwykle wyrównana, w nadchodzących rozgrywkach zespoły będą chciały więc pokazać, że potrafią walczyć o najwyższe cele. Wiele do udowodnienia będzie miała również Asseco Resovia Rzeszów, która w sezonie 2019/2020 została sklasyfikowana na trzynastym miejscu. Już od początku lipca wszystkie kluby wróciły do hal by przygotowywać formę na pierwszy, po stu osiemdziesięciu czterech dniach mecz ligowych rozgrywek. I choć u większości drużyn okres przygotowawczy przebiegał bezproblemowo, to dwie ekipy, Trefl Gdańsk oraz Aluron CMC Warta Zawiercie, musiały poddać się kwarantannie z powodu wystąpienia zakażenia koronawirusem. O ile podopieczni Igora Kolakovica dość szybko wrócili do treningów, bowiem ostatecznie zakażonych okazało się dwóch zawodników, to siatkarze Michała Winiarskiego dopiero od niedawna dostali zielone światło, by wznowić przygotowania. Ze względu na długą przerwę w przygotowaniach Gdańskie Lwy mecz pierwszej kolejki rozegrają 21 października, a sezon zainaugurują dopiero w drugiej kolejce spotkań.

 

 

W trakcie okienka transferowego włodarze poszczególnych klubów nie próżnowali i poczynili wzmocnienia, a wszystko po to by poszczególne drużyny walczyły o najwyższe plusligowe cele. Wykorzystując niepewną sytuację na świecie, w Polsce zagra wielu dobrych zawodników jak Taylor Sander, Flavio Gulaberto, Klemen Čebulj czy wracający z Rosji Fabian Drzyzga. Głośno również było o Treflu Gdańsk, gdzie w najbliższym sezonie zagra Mariusz Wlazły, który po siedemnastu latach opuścił PGE Skrę Bełchatów. Natomiast z Gdańskimi Lwami pożegnał się Paweł Halaba, który dołączył do Aluron CMC Warty Zawiercie, która również mocno przebudowała drużynę. Ciekawy zespół zbudowali włodarze Stali Nysa, bowiem w barwach beniaminka zagrają między innymi Marcin Komenda, Bartłomiej Lemański czy Zbigniew Bartman. Już przed sezonowe sparingi pokazały, że nadchodzący sezon PlusLigi może być niezwykle wyrównany, a kandydatów do medali jest wielu.

 

Choć wciąż panująca pandemia budzi wiele niepokoju, to już przykłady innych rozgrywek, zarówno w Polsce jak i na świecie, pokazały że możliwe jest regularne rozgrywanie kolejnych spotkań. Co więcej plusligowy sezon zainaugurowany zostanie w obecności kibiców, którzy przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa mogą zająć pięćdziesiąt procent pojemności hal, natomiast pozostali fani siatkówki mecze będą mogli oglądać na sportowych antenach Polsatu.

 

 

Terminarz I kolejki

 

11 września, godz. 17.30 Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

12 września, godz. 14.45 Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn

12 września, godz. 17.30 Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów

12 września, godz. 20.30 Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice

13 września, godz. 17.30 MKS Będzin – Verva Warszawa Orlen Paliwa

13 września, godz. 20.30 Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel

21 października Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów

BRAK KOMENTARZY