Dwaj nowi gracze w Chemiku Bydgoszcz

Dwaj nowi gracze w Chemiku Bydgoszcz

79
0
PODZIEL SIĘ

Chemik Bydgoszcz w związku z problemami zdrowotnymi części zawodników zdecydował się na zakontraktowanie dwóch dodatkowych graczy. Do plusligowej drużyny dołączyli właśnie dwaj młodzi rozgrywający: Marcin Karakuła z pierwszoligowej Buskowianki Kielce oraz Paweł Cieślik, wychowanek bydgoskiego klubu.

 

Chemik Bydgoszcz w ostatnim czasie zmaga się ze sporymi problemami zdrowotnymi swoich zawodników i nie może liczyć na występy w najsilniejszym składzie. Przyjmujący Bartłomiej Lipiński dwa dni przed spotkaniem z Cuprum Lubin skręcił kostkę, a z kontuzją grał Raphael Vinhedo. Brazylijczyk jednak nie będzie w stanie wystąpić podczas kolejnego meczu, ponieważ jego kontuzja okazała się poważniejsza i nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa. Kontuzji nabawił się również drugi rozgrywający Chemika Bydgoszcz, Piotr Lipiński, który podczas Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw, rozgrywanych w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy złamał palec lewej ręki. Zawodnik będzie wykluczony z gry na około 6 tygodni, co znacząco skomplikowało sytuację bydgoskiego klubu. Włodarze drużyny na szybko musieli poszukać zastępstwa za dwóch rozgrywających.

 

 

Do Chemika Bydgoszcz dołączył urodzony w 1998 roku Marcin Karakuła, który rozgrywki rozpoczął w pierwszoligowej Buskowiance Kielce. Umowa pomiędzy rozgrywającym a kieleckim klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. „Nadarzyła się taka okazja, by iść do PlusLigi i grać. Długo się nad tym nie zastanawiałem, nie miałem nawet zbyt wiele czasu, by o tym myśleć, ponieważ zespół z Bydgoszczy bardzo pilnie potrzebował rozgrywającego” – powiedział o swojej zmianie klubu Marcin Karakuła. Włodarze Chemika Bydgoszcz zdecydowali się również na zakontraktowanie drugiego rozgrywającego. Do plusligowej drużyny dołączył wychowanek, Paweł Cieślik.

 

Podczas kolejnego spotkania Chemik Bydgoszcz zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale również nie będzie w stanie wystawić najsilniejszego składu. W zespole zagrają już dwaj nowi zawodnicy, Marcin Karakuła i Paweł Cieślik, ale do gry nie będzie zdolny Bartłomiej Lipiński.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: luczniczkabydgoszcz.pl/siatkakielce.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY