Dwaj Belgowie zasilają klub z Warszawy

Dwaj Belgowie zasilają klub z Warszawy

117
0
PODZIEL SIĘ

ONICO Warszawa zakontraktowało na kolejne rozgrywki dwóch reprezentantów Belgii. Do stołecznego klubu dołączają atakujący Bram van den Dries, który występował już w Polsce w sezonie 2015/2016 oraz przyjmujący Igor Grobelny, który ostatnie rozgrywki spędził w Cuprum Lubin. Obydwaj siatkarze podpisali z zespołem roczne kontrakty. 

 

Powrót do Polski

 

Bram Van Den Dries swoją karierę rozpoczynał w zespole Mendo Booischot, ale już w 2007 roku przeniósł się zespołu Topvolley Antwerpen. Od 2009 roku atakujący reprezentował barwy włoskiej Top Volley Latina. Belgijski atakujący we włoskiej Serie A spędził cztery lata, występując jeszcze w Umbria Volley, gdzie spędził dwa sezony oraz w Volley Segrate. Po zakończeniu przygody we Włoszech Bram Van Den Dries zdecydował się na przeniesienie do Francji, a jego wybór padł na Beauvais Oise UC. Sezon 2014/2015 atakujący spędził nabierając doświadczeń w występującym, w lidze tureckiej, Maliye Piyango SK. W swojej karierze atakujący wrócił jeszcze do ligi francuskiej, gdzie grał w Spacer’s de Toulouse oraz w ostatnim sezonie wsparł swoim doświadczeniem Rennes Volley 35. Z drużyną z Rennes Bram Van Den Dries sięgnął po wicemistrzostwo kraju. Siatkarz na swoim koncie ma również występy w lidze południowoamerykańskiej, gdzie bronił barw Ansan Rush & Cash Vespid. Na nadchodzące rozgrywki Belg związał się z zespołem wicemistrzów Polski, ONICO Warszawa. Kontrakt siatkarza będzie obowiązywał w sezonie 2019/2020 i jest powrotem atakującego do PlusLigi. Bram Van Den Dries występował bowiem w Indykpolu AZS-ie Olsztyn w trakcie sezonu 2015/2016 i pokazał się wtedy z dobrej strony. Teraz zawodnik wraca do Polski i będzie chciał wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie ONICO Warszawa. „Gdy otrzymałem ofertę z ONICO, nie zastanawiałem się nawet chwili, nie miałem żadnych wątpliwości, że to dla mnie odpowiednie rozwiązanie. Doskonale wiem, że Warszawa to nie tylko świetne miejsce do grania w siatkówkę, ale też do życia. A dodatkową zachętą była osoba trenera Anastasiego, który niedawno podpisał kontrakt z klubem” – powiedział belgijski atakujący.

 

 

Uczyć się od najlepszych

 

Kolejnym zawodnikiem, który zasili zespół ONICO Warszawa jest Igor Grobelny. Belgijski przyjmujący z polskimi korzeniami do Warszawy przenosi się z Cuprum Lubin, gdzie łącznie spędził dwa lata. Igor Grobelny przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w belgijskim VC Euphony Asse-Lennik, skąd w 2014 roku przeniósł się do plusligowego zespołu Cerradu Czarnych Radom. Po dwóch latach spędzonych w Radomiu przyjmujący zasilił szeregi Cuprum Lubin, a po roku wyjechał do Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 Igro Grobelny zdecydował się jednak na powrót do Cuprum Lubin gdzie w ostatnim sezonie wystąpił w dwudziestu pięciu spotkaniach i dla drużyny zdobył ponad dwieście pięćdziesiąt „oczek”. Igor Grobelny gra również w reprezentacji Belgii z którą wystąpił na Mistrzostwach Świata w 2018 roku, gdzie miał okazję współpracować z Andreą Anastasim. Teraz przyjmujący zasila szeregi ONICO Warszawa, która będzie toczyła rywalizację zarówno w PlusLidze, jak i w Lidze Mistrzów. „W moim życiu i karierze siatkarskiej nadszedł odpowiedni moment, by zacząć zdobywać medale i pokazywać się nie tylko w kraju, ale też na arenie międzynarodowej, w Lidze Mistrzów. Możliwość gry w tych rozgrywkach była dla mnie dodatkową zachętą. Jestem świadomy, że może być mi ciężko przebić się do pierwszej szóstki, bo ONICO ma na mojej pozycji naprawdę świetnych zawodników, ale przed nami bardzo dużo meczów do zagrania i wierzę, że dostanę od trenera szansę” – powiedział Igor Grobelny.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY