Dušan Petković pierwszym nowym zawodnikiem PGE Skry

Dušan Petković pierwszym nowym zawodnikiem PGE Skry

86
0
PODZIEL SIĘ

Serbski atakujący, Dušan Petković, zdecydował się na przenosiny z włoskiej Serie A na plusligowe parkiety. Siatkarz wybrał ofertę PGE Skry Bełchatów, w której o miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizował z Mariuszem Wlazłym. Serbski atakujący zastąpi w bełchatowskiej drużynie Renee Teppana, którego kontrakt nie zostanie przedłużony.

 

Nowa przygoda 

 

Dušan Petković karierę zawodniczą rozpoczynał w lidze serbskiej, gdzie w sezonie 2009/2010 bronił barw Radnički Kragujevac. Atakujący następnie przeniósł się do Crveny zvezdy Belgrad, w której grał przez cztery lata. W tym czasie siatkarz wywalczył cztery mistrzostwa i jedno wicemistrzostwo Serbii, trzy puchary i trzy superpuchary kraju. Po udanych sezonach w rodzimej lidze, atakujący zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania i przeniósł się do Francji, gdzie na dwa lata związał się z AS Volley Cannes, zdobywając z nim brązowy medal mistrzostw kraju w 2015 roku. W sezonie 2016/2017 Serb występował w Ar-Rajjan, a następnie przeniósł się do Włoch. Atakujący ostatnie dwa lata spędził w Globo Banca Popolare del Frusinate Sora, plasując się na trzecim miejscu w rankingu najlepiej punktujących zawodników, z dorobkiem 590 „oczek”. Dobra postawa siatkarza została doceniona przez selekcjonera serbskiej kadry, który powołał go do składu na Ligę Narodów. Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 Dušan Petković zdecydował się na opuszczenie włoskiej Serie A i przenosiny do Polski. Siatkarz postanowił podpisać umowę z PGE Skrą Bełchatów, gdzie o miejsce w składzie będzie walczył z Mariuszem Wlazłym.

 

„Dušan pokazał w ostatnich sezonach swoje bardzo pozytywne cechy charakteru oraz duże umiejętności. Tak jak większość serbskich siatkarzy cechuje go wola walki. Myślę, że takiego zawodnika bardzo potrzebujemy w drużynie” – powiedział prezes Konrad Piechocki. Swojego zadowolenia z podpisania kontraktu nie kryje również sam zawodnik, dla którego będzie to pierwszy rok w Polsce. Aklimatyzację może jednak ułatwić mu Mian Katić, który zostaje w Bełchatowie. „Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią tego klubu. To jest dla mnie wyzwanie i i zrobię wszystko, by pomóc drużynie w osiągnięciu celów w najbliższych rozgrywkach. Obserwowałem PGE Skrę od dłuższego czasu i sądzę, że ma wspaniałych kibiców. Granie dla nich będzie wielką przyjemnością” – mówi Petković.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: skra.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY