Drużyna Bartosza Bednorza z Superpucharem

54
0

W weekend we Włoszech został rozegrany Superpuchar, w którym udział wzięły cztery zespoły: Azimut Leo Shoes Modena, Itas Trentino, Cucine Lube Civitanova i Sir Safety Conad Perugia. W finale zmierzyli się ze sobą Azimut Leo Shoes Modena i Itas Trentino, a trofeum powędrowało do zespołu Bartosza Bednorza.

W meczu o brązowy medal zmierzyły się ze sobą Cucine Lube Civitanova i Sir Safety Conad Perugia. W pierwszym secie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego, którzy pewnie otworzyli rywalizację (7:4), potem powiększając zaliczkę asami Wilfredo Leona (13:8). Nie do zatrzymania był również Aleksandar Atanasijević, co dało wysokie prowadzenie Sir Safety Conad Perugii (15:8) i zwycięstwo w pierwszym secie (25:16). Również druga partia zaczęła się po myśli graczy z Perugii (7:3), lecz Cucine Lube Civitanova zaczęła odrabiać starty i wyszła na prowadzenie (15:13), powiększając je po błędach Aleksandara Atanasijevića (19:16) i wygrywając seta (25:21). Cała trzecia odsłona przebiegała wyrównanie i do ostatnich akcji toczyła się walka o przejęcie prowadzenia, ale ostatecznie to Cucine Lube Civitanova zapewniła sobie wymagane do zwycięstwa dwa punkty prowadzenia. Podobny przebieg miała również czwarta partia i podobnie jak pozostałe zakończyła się zwycięstwem Cucine Lube.

W Cucine Lube Civitanovie najwięcej punktów, po siedemnaście mieli Yoandry Leal i Robertlandy Simon. Liderem Sir Safety Conad Perugii był Aleksandar Atanasijević, ale jego 24 „oczka” nie wystarczyły do odniesienia zwycięstwa.

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Perugia 3:1 (16:25, 25:21, 25:23, 25:23)

Cucine Lube Civitanova: Tsvetan Sokolov, Stijn D’Hulst, Jacopo Massari, Dragan Stanković, Enrico Diamantini, Yoandry Leal, Brenden Sander, Enrico Cester, Robertlandy Simon, Bruno Rezende, Fabio Balaso (libero)

Sir Safety Conad Perugia: Alessandro Piccinelli (libero), Fabio Ricci, Sjoerd Hoogendoom, Dore Della Lunga, Wilfredo Leon, Filippo Lanza, Gianluca Galassi, Massimo Colaci (libero), Aleksandar Atanasijevic, Lucciano De Cecco, Marko Podraščanin

Spotkanie finałowe dzięki dobrej grze Bartosza Bednorza rozpoczęło się po myśli Azimut Leo Shoes Modeny (4:1), lecz gracze z Trydentu zdołali doprowadzić do wyrównania stanu gry (10:10). Podopieczni trenera Angelo Lorenzettiego zdołali wyjść na prowadzenie (17:14), lecz końcówka należała do zawodników z Modeny (24:20), którzy z dużą pomocą Bartosza Bednorza zapisali ją na swoją korzyść (25:23). Również druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla graczy z Modeny (5:3) i zespół zbudował sobie dość wysokie prowadzenie (10:5). Itas Trentino nie było w stanie nawiązać z rywalami walki i cały czas miało wysokie straty (17:22), przegrywając drugą partię (19:25). Trzeci set rozpoczął się zdecydowanie po myśli graczy z Trydentu (8:3), którzy budowali zaliczkę między innymi przy pomocy Srećko Lisinaca (11:5). Azimut Leo Shoes Modena próbowała odrobić straty (15:19), ale nie była w stanie zatrzymać rywali (16:25). Czwarty set zaczął się od wyrównanej walki (5:5), ale Itas Trentino szybciej zaczęło budować zaliczkę (11:8). Luca Vettori i Srećko Lisinac byli nie do zatrzymania, przez co klub z Trydentu miał wysokie prowadzenie (20:14), wygrywając 25:18. Tie-break zaczął się lepiej dla zespołu z Modeny (8:5), który nie pozwolił rywalom nawiązać walki (13:8), pewnie wygrywając (15:8) i zdobywając Superpuchar.

Najlepszym zawodnikiem po stronie Azimut Leo Shoes Modeny był Ivan Zaytsev, który wywalczył 25 punktów, drugim w kolejności graczem był Bartosz Bednorz, zdobywca 11 „oczek”. W Itas Trentino liderem był Aaron Russell, który wywalczył 21 punktów.

Azimut Leo Shoes Modena – Itas Trentino 2:3 (25:23, 25:19, 16:25, 18:25, 8:15)

Azimut Leo Shoes Modena: Tine Urnaut, Simone Anzani, Ivan Zaytsev, Bartosz Bednorz, Maxwell Holt, Micah Christenson, Salvatore Rossini (libero) oraz Daniele Mazzone, Denis Kaliberda

Itas Trentino: Uroš Kovačević, Srećko Lisinac, Luca Vettori, Aaron Russell, Davide Candellaro, Simone Giannelli, Jenia Grebennikov (libero) oraz Maarten Van Garderen, Gabriele Nelli, Oreste Cavuto, Lorenzo Codarin

Źródło: informacja własna