Drugi środkowy zostaje w Warszawie. Jakub Kowalczyk z nowym kontraktem

Drugi środkowy zostaje w Warszawie. Jakub Kowalczyk z nowym kontraktem

210
0
PODZIEL SIĘ

Kilka dni temu dwuletnią umowę z ONICO AZS-em Politechniką Warszawską podpisał Andrzej Wrona. Dziś klub ze stolicy poinformował o tym, że również Jakub Kowalczyk zdecydował się pozostać w stołecznym zespole. Trzydziestoletni siatkarz podpisał roczny kontrakt i w następnym sezonie będzie współpracował z francuskim trenerem.

 

Warszawa buduje potęgę

 

ONICO AZS Politechnika Warszawka kompletowanie składu na kolejny sezon rozpoczęła od roszad w sztabie szkoleniowym. Po siedmiu latach pracy ze stanowiska trenera zrezygnował Jakub Bednaruk. Miejsce doświadczonego szkoleniowca zajął wychowanek akademickiego klubu sportowego Paris UC, Stephane Antiga, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Decyzja Jakuba Kowalczyka jest jak najbardziej rozumiała ponieważ za kilka miesięcy będzie miał możliwość współpracy z trenerem mistrzów świata z 2014 roku. „W ONICO AZS Politechnice czuję się doskonale, dlatego – kiedy otrzymałem propozycję przedłużenia umowy – nie wahałem się ani chwili. Klub rozwija się pod każdym względem. Zarząd i trener Stephane Antiga budują naprawdę silną drużynę. Bardzo się cieszę, że będę jej częścią” – powiedział Jakub Kowalczyk. Dyspozycja, regularność i konsekwencja gry w minionym sezonie została doceniona przez aktualnego szkoleniowca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który zdecydował się na powołanie Kowalczyka do szerokiej reprezentacji Polski. „Na boisku daję z siebie wszystko. W sezonie 2016/2017 pokazywałem na co mnie stać, ale…nie spodziewałem się powołania do reprezentacji. W Polsce jest wielu lepszych środków ode mnie. Znam swoje miejsce w szeregu” – skromnie stwierdził.

 

 

Z pierwszej ligi na stołeczne salony

 

Zawodnik z numerem pierwszym miał niezwykle zawiłą drogę do dostania się do składu ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej. W stolicy występuje dopiero dwa lata, ale wcześniej swoje umiejętności poszerzał m.in. w drużynie Campera Wyszków, Pekpolu Ostrołęka, KPS-ie Siedlce, Jokerze Piła. W mijającym sezonie Kowalczyk rozegrał dwadzieścia dziewięć meczów. Na tle wszystkich spotkań zdobył łącznie 193 punkty w tym 137 atakiem, 67 blokiem oraz 12 zagrywką. Dyrektor sportowy ONICO AZS-u Politechniki, Paweł Zagumny, zauważył wykonywaną przez zawodnika pracę i nie szczędził mu miłych słów: „Kuba przez wiele lat występował na boiskach pierwszej ligi. W końcu został zauważony, dostał szansę i w pełni ją wykorzystał”.

 

 

 

Źródło: azspw.com/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY