Drugi środkowy katowickiego zespołu z nowym kontraktem

Drugi środkowy katowickiego zespołu z nowym kontraktem

340
0
PODZIEL SIĘ

Tomasz Kalembka to drugi środkowy bloku, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z zespołem z Katowic. Wcześniej nową umowę z beniaminkiem PlusLigi podpisał Bartłomiej Krulicki. Kalembka jeszcze przez co najmniej sezon będzie reprezentował barwy drużyny prowadzonej przez Piotra Gruszkę.

 

Kolejny zawodnik zostaje

 

Tomasz Kalembka ma już za sobą dwa lata gry w GieKSie. Najpierw był ważną postacią zespołu, który wygrał pierwszoligowe rozgrywki, a w niedawno zakończonym sezonie był ostoją drużyny, jeśli chodzi o środek siatki i grę blokiem. Zagrał we wszystkich 32 spotkaniach i zdobył w nich 201 punktów (115 atakiem, 58 blokiem i 28 zagrywką).

 

Obustronne zadowolenie klubu oraz zawodnika sprawiło, że Tomasz Kalembka będzie reprezentował barwy GieKSy także w przyszłym sezonie. „Dobrze się czuję w Katowicach. Klub robi stałe postępy, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Jestem przekonany, że z roku na rok GieKSa będzie walczyła o coraz wyższe lokaty i chcę w tym uczestniczyć” – powiedział Tomasz Kalembka po podpisaniu nowej umowy i dodał: „Duże znaczenie przy podjęciu decyzji miał fakt, że w Katowicach zostają trenerzy Piotr Gruszka i Andrzej Zahorski. To świetni fachowcy i cieszę się, że dalej będę mógł z nimi pracować”.

 

Również klub cieszy się, że Kalembka zdecydował się zostać w katowickim zespole i reprezentować barwy tego klubu. „Tomek jest z nami od kilku lat. Miniony sezon potwierdził, że świetnie wywiązuje się ze swojej roli i że warto w niego inwestować. W przyszłym sezonie będziemy mieli czterech zawodników na pozycji środkowego i cieszę się, że jednym z nich będzie Tomek. To sprawi, że trener będzie miał większe pole manewru, ale przede wszystkim zwiększy to rywalizacje o miejsce w składzie, a to wyjdzie na dobre zawodnikom i całej drużynie” – ocenił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

 

Tomasz Kalembka to piąty siatkarz, który zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w Katowicach. Wcześniej nowymi umowami z klubem związali się Karol Butryn, Bartłomiej Krulicki, Rafał Sobański oraz Adrian Stańczak, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Również sztab szkoleniowy przedłuża kontrakty

 

Włodarze klubu z Katowic w pierwszej kolejności przedłużyli kontrakt z Piotrem Gruszką, który przez jeszcze co najmniej dwa sezony będzie pełnił funkcję pierwszego trenera katowickiego zespołu.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o nowym kontrakcie Piotra Gruszki

 

Niedawno GKS Katowice poinformował o tym, że w zespole na kolejne dwa lata zostaje Andrzej Zahorski. Również Jarosław Żmijewski zdecydował się na kontynuowanie współpracy z katowickim klubem. Statystyk związany jest z drużyną już od kilku sezonów. Miał swój udział w awansie do I ligi, a następnie wraz z GKS-em cieszył się z wygrania rozgrywek tego szczebla. W mijającym sezonie odpowiadał za analizę rywala i statystyki już na poziomie PlusLigi. „To rozwojowy i ambitny klub, a do tego bardzo dobrze zorganizowany od zarządzania, poprzez kwestie marketingowo-komunikacyjne, aż po samą organizację drużyny. Chciałbym w Katowicach nadal iść do przodu. W debiutanckim sezonie zajęliśmy 10. miejsce, ale głęboko wierzę w dalszy rozwój drużyny i całego klubu. Mam nadzieję, że z roku na rok będziemy pięli się coraz wyżej” – powiedział Żmijewski. Również menedżer zespołu nie ukrywa swojej radości spowodowanej pozostaniem w ekipie tak doświadczonego statystyka: „Jarek jest z nami od kilku lat, bo sprawdza się w tym co robi. Ma charakter, jest pełen ekspresji i pokazuje to na meczach. Wszyscy bardzo go lubią. Przede wszystkim jest jednak kompetentnym fachowcem, więc przedłużenie umowy było naturalnym krokiem”.

 

 

 

Źródło: www.siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY