Doświadczenie na rozegraniu. Lukáš Ticháček zostaje w Rzeszowie

Doświadczenie na rozegraniu. Lukáš Ticháček zostaje w Rzeszowie

194
0
PODZIEL SIĘ

Lukáš Ticháček w szeregach Asseco Resovii Rzeszów występował od sezonu 2011/2012, zdobywając z zespołem wiele medali, w tym mistrzostwo Polski. Po sześciu latach spędzonych w klubie z Podkarpacia czeski rozgrywający zdecydował się na podpisanie nowej rocznej umowy, z opcją przedłużenia na kolejny. 

 

Zmian nie będzie

 

Lukáš Ticháček  karierę rozpoczynał w swojej ojczyźnie, do 2006 roku występując w Dukli Liberec. Rozgrywający następnie przeniósł się do niemieckiej Bundesligi, by bronić barw VfB Friedrichschafen w sezonach 2006-2011. Kolejnym etapem w karierze Czecha była właśnie Asseco Resovia Rzeszów, w której występował od rozgrywek 2011/2012. Lukáš Ticháček dobrze poczuł się w Polsce, zostając w podkarpackim klubie na sześć lat i zdobywając z nim wiele medali. W 2012 roku rzeszowianie wywalczyli drugie miejsce w Pucharze CEV, kończąc rozgrywki krajowe na pierwszym miejscu. Mistrzostwo Polski Asseco Resovia Rzeszów zdobyła także w 2013 i 2015 roku, a wicemistrzostwo w 2014 i 2016. W minionych rozgrywkach rzeszowianom nie szło już tak dobrze i zajęli w nich czwartą lokatę, tracąc przy tym Ligę Mistrzów. Lukáš Ticháček  postanowił jednak zostać w Rzeszowie i podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

 

Lukáš Ticháček  ma na swoim koncie również srebrny medal Ligi Mistrzów sezonu 2014/2015 wywalczony w Berlinie. Czeskiemu rozgrywającemu nie udało się jednak zdobyć z Asseco Resovią  Rzeszów Pucharu Polski, do czego okazję będzie miał w nadchodzących rozgrywkach.

 

 

Wrócić na szczyt

 

Asseco Resovia Rzeszów w nadchodzącym sezonie będzie mocno przebudowana. Zmiany dotknęły też ławki trenerskiej, na której od teraz będzie zasiadał Roberto Serniotti, o czym pisaliśmy TUTAJ. W drużynie pozostali dwaj przyjmujący: John Gordon Perrin oraz Thibault Rossard oraz niemiecki atakujący Jochen Schöps. W barwach Asseco Resovii Rzeszów nadal występować będą również libero Mateusz Masłowski oraz środkowi Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek. Z Espadonu Szczecin do drużyny wrócił za to Łukasz Perłowski, a z wypożyczenia ściągnięto Michała Kędzierskiego. Włodarze Asseco Resovii Rzeszów zakontraktowali również nowych zawodników: atakującego Jakuba Jarosza oraz libero Pawła Ruska. Ostatni nowi gracze mają zostać ujawnieni do końca tego tygodnia.

 

 

Źródło: assecoresovia.pl

BRAK KOMENTARZY