Dore Della Lunga: „W Polsce siatkówka jest sportem narodowym.”

Dore Della Lunga: „W Polsce siatkówka jest sportem narodowym.”

351
0
PODZIEL SIĘ

W rozmowie z naszym portalem przyjmujący włoskiej Sir Safety Perugia, Dore Della Lunga,  opowiada o przygotowaniach do sezonu i nadchodzącym Memoriale Zdzisława Ambroziaka.

 

 

 

 

Przygotowujecie się bez kilku zawodników, którzy występują w drużynach narodowych. Czy to znacząco wypływa na Wasz cykl przygotowań?

 

Tak, w naszym zespole brakuje trzech zawodników, ale możemy trenować w miarę normalnie. Jest nas dziesięciu i mamy kilku innych zawodników, którzy nam pomagają, więc problem nie jest bardzo duży.

 

 

Na jakim etapie przygotowań do sezonu jesteście w tym momencie?

 

Aktualnie jesteśmy na całkiem dobrym etapie przygotowań. Zagraliśmy przeciwko Algierii  i nasza gra nie była tak zła jak się spodziewałem. Oczywiście, jest jeszcze bardzo dużo pracy do wykonania, ale dopiero zaczynamy grać.

 

 

 Memoriał Ambroziaka jest jedną z imprez wpisanych w kalendarz polskiego związku . Czy ma to dla Was jakieś znaczenie, że przed rozpoczęciem Serie A wystąpicie w tak prestiżowym turnieju?

 

Nasze rozgrywki startują o tydzień wcześniej niż zakładano więc może być tak, że nie przyjedziemy do Polski, nie jestem pewny. Jeśli przyjedziemy dla nas będzie bardzo wesoło. W Polsce siatkówka jest sportem narodowym, dużo ludzi śledzi rozgrywki, tutaj zawsze gra się bardzo dobrze.

 

 

Czy Memoriał i możliwość zagrania z polskimi drużynami będzie dla Was dobrą okazją do sprawdzenia na jakim etapie przygotowań jesteście?

 

Turniej będzie bardzo ważnym testem naszego przygotowania do sezonu. Polskie zespoły są silne, a my potrzebujemy gry przeciwko takim drużynom żeby ulepszać naszą siatkówkę.

 

 

Memoriał ma na celu promowanie zasad fair play i sportu bez dopingu. Czy Twoim zdaniem Sir Safety Perugia dzięki udziałowi w tym turnieju pomoże propagować te zasady również we Włoszech?

 

Nie wiem z jakiego powodu weźmiemy udział w tym turnieju, ale zasady fair play i brak dopingu są na pewno dobrymi trendami dla sportu i siatkówki. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy propagować te treści.

 

 

 

 

 

Z Dore Della Lunga rozmawiała Olga Król

 

 

 

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY