Dobra atmosfera w zespole kluczem do sukcesu. Antiga: „Jesteśmy szczęśliwi, że możemy...

Dobra atmosfera w zespole kluczem do sukcesu. Antiga: „Jesteśmy szczęśliwi, że możemy razem pracować”

267
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Kanady w tegorocznej edycji Ligi Światowej pokazała się z bardzo dobrej strony. W Kurytybie Kanadyjczycy zdobyli brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Amerykanów. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi byli w stanie pokonać zespoły ze światowej czołówki i okazali się prawdziwą rewelacją tego turnieju.

 

Sukces, który napędza do działania

 

Stephane Antiga pracę z kadrą Kanady rozpoczął w maju, a już na początku lipca osiągnął z nią pierwszy sukces. Kanadyjczycy w tym roku debiutowali w pierwszej dywizji Ligi Światowej i w fazie grupowej zaprezentowali się na tyle dobrze, że udało im się awansować do turnieju finałowego tych rozgrywek, który odbywał się w Kurytybie. Tam reprezentanci Kanady przegrali z gospodarzami, ale pokonali Rosjan, dzięki czemu uzyskali awans do półfinału, w którym musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów Final Six. O brązowe medale podopieczni Antigi zagrali z reprezentantami Stanów Zjednoczonych, których pokonali 3:1 i zakończyli zmagania na trzecim miejscu. Niewątpliwie był to bardzo duży sukces Kanadyjczyków, którzy zawdzięczają go sobie, ale również nowemu szkoleniowcowi. „Szczerze mówiąc, sami jesteśmy zaskoczeni tak dobrym wynikiem. Chcieliśmy grać o medale Ligi Światowej, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że postawiony cel będzie trudny do osiągnięcia, zwłaszcza, że mieliśmy nowy i młody zespół. Wzięliśmy się jednak ostro do pracy i… zrobiliśmy to” – przyznał Antiga. Francuski trener uważa, że duży wpływ na sukces miał charakter drużyny, która dobrze czuje się w swoim towarzystwie: „Naszą największą siłą jest atmosfera w zespole. Lubimy spędzać ze sobą czas. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy razem pracować. Nikt nie myśli o sobie; każdy z zawodników gra dla zespołu”.

 

 

Wciąż jest dużo do poprawy

 

Mimo sukcesu w Lidze Światowej Kanadyjczycy nie zamierzają odpuszczać i już niedługo rozpoczną przygotowania do kolejnego ważnego dla nich turnieju, jakim są mistrzostwa strefy NORCECA. „Nie spoczywamy na laurach. Mamy też jednak słabsze strony. Patrząc na to czysto sportowo, musimy poprawić blok i obronę  Chcemy być coraz lepsi, czeka nas więc dużo pracy. Myślimy już o mistrzostwach świata 2018” – zaznacza Stephane Antiga.

 

Jednym z etapów przygotowań Kanadyjczyków do wspomnianego wcześniej turnieju będzie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni francuskiego szkoleniowca w Krakowie zmierzą się z Polakami, Francuzami oraz Rosjanami.

 

Szeroki skład Kanadyjczyków na Memoriał możecie zobaczyć TUTAJ.

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY