Dmitry Kovalev dołączył do Uralu Ufa

Dmitry Kovalev dołączył do Uralu Ufa

603
0
PODZIEL SIĘ

Mimo ogromnych problemów finansowych włodarze klubu Ural Ufa starają się skompletować skład do walki w rosyjskiej Superlidze. Po zmianie szkoleniowca i pozyskaniu doświadczonego rozgrywającego – Olega Samsonycheva, do klubu dołącza młody zawodnik występujący na tej samej pozycji – Dmitry Kovalev, którego kontrakt będzie ważny cztery lata.

 

Nauka siatkówki w Permie

 

24-letni Dmitry Kovalev urodził się w Permie i właśnie tam rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. Jeszcze jako junior dołączył do klubu Prikamje Perm, a po dwóch latach, w sezonie 2009/2010 rozpoczął występy w drużynie seniorskiej. W szeregach klubu nie miał wielu okazji do gry w Superlidze, gdyż początkowo, przez trzy lata wraz z drużyną występował w rozgrywkach drugiej ligi. Po udanym sezonie 2011/2012 zespołowi udało się awansować do pierwszej ligi rosyjskiej. W zderzeniu z potęgami siatkarskimi Rosji, drużyna z Perm nie zdołała rozstrzygnąć wielu meczów na swoją korzyść, rok 2013 zakończyła na miejscu trzynastym, a 2014 na dziesiątym. Kolejnym przystankiem w karierze rozgrywającego był roczny epizod w drużynie Guberniji Niżnyj Nowogorod, z którą walczył jedynie o miejsca 5-8.

 
 
Walka o grę w reprezentacji

 

Sezon reprezentacyjny zaczął się dla Dmitry’ego Kovaleva bardzo udanie. Wraz z kadrą „B” Sbornej, w roli jej kapitana, zdobył brązowy medal Igrzysk Europejskich w Baku, a krótko po nich zwyciężył na Uniwersjadzie w Gwangju. Świetną dyspozycję młodego gracza dostrzegł Vladimir Alekno i powołał go do szerokiej kadry seniorów na wrześniowy Puchar Świata. W okresie przygotowawczym przegrał jednak rywalizację na swojej pozycji z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami – Sergeyem Grankinem i Alexandrem Butko.

 
 

Nowe siły w zespole

 

Dmitry Kovalev nie jest pierwszym graczem, który dołącza do zespołu Uralu Ufa, w jej szeregach pojawił się już powracający do zespołu Oleg Samsonychev i to właśnie z nim konkurował będzie o grę w podstawowym składzie.

 

Zobacz, co pisaliśmy o transferze doświadczonego rozgrywającego.

 

Oprócz rozgrywających w klubie doszło też do zmiany szkoleniowca – na stołku trenerskim zasiądzie Boris Grebennikov. Nowymi zawodnikami będą też Sergey Chervyakov oraz Sergey Burtsev. Czy zmiany te wystarczą na odbudowę budżetu klubu i dobry wynik w jednej z najlepszych lig świata?
 
 

Źródło: http://www.volleyufa.ru/ opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY