Diatec Trentino stawia na młodość. Kozamernik przenosi się do Serie A

135
0

W nadchodzących rozgrywkach Diatec Trentino będzie stawiać na młodość na środku siatki. Nowym zawodnikiem zespołu został bowiem Słoweniec, Jan Kozamernik, który ostatnie trzy lata spędził w ACH Volley Lublanie i będzie to dla niego debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Umowa została podpisana na trzy lata.

Czas na coś nowego

Jan Kozamernik od 2014 roku występował w ACH Volley Lublana, walcząc nie tylko na ligowym podwórku, ale również w Lidze Mistrzów. Młody środkowy ma już na swoim koncie doświadczenie nie tylko w grze w klubie, ale również w reprezentacji młodzieżowej, a następnie seniorskiej. Środkowy w 2014 roku wywalczył brązowy medal Ligi Europejskiej, a rok później stanął na najwyższym stopniu podium tego turnieju. W 2015 roku Jan Kozamernik z reprezentacją Słowenii zdobył wicemistrzostwo Europy. W rozgrywkach klubowych zawodnik wszystkie trofea zdobył w barwach ACH Volley Lublany. Najwięcej sukcesów przyniósł mu rok 2015, w którym wywalczył mistrzostwo i Puchar Słowenii oraz brązowy medal MEVZA. W kolejnych dwóch latach Jan Kozamernik dopisał do swojego konta złote medale MEVZA i mistrzostw kraju. Teraz przyszedł jednak czas na kolejny krok w karierze zawodnika, który postanowił przenieść się do lepszej ligi. Wybór Słoweńca padł na włoską Serie A, gdzie wybrał ofertę Diatec Trentino.

Swojego zadowolenia z pozyskania słoweńskiego środkowego nie kryje szkoleniowiec Diatec Trentino, Angelo Lorenzetti: „Ten zawodnik ma ogromny potencjał. Mimo tego, że jest bardzo młody, wnosi wiele w swojej reprezentacji”. Również prezes klubu, Diego Mosna uważa, że zakontraktowanie Słoweńca było dobrym posunięciem: „Jan Kozamerik jest zawodnikiem posiadającym wszystkie cechy, których szukaliśmy i oczekiwaliśmy. Jest młody, poświęca się fizycznie i psychicznie, żeby być na najwyższym poziomie, a my otwieramy mu możliwości i perspektywy gry o medale. Jestem pewny, że powtórzy drogę zawodników, którzy przychodzili do Tydentu w bardzo młodym wieku”. Jan Kozamernik nie jest jedynym nowym zawodnikiem, który dołączył do zespołu. Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że do Diatec Trentino przenosi się Luca Vettori, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

Źródło: trentinovolley.it