Dela Beach Open Haga: Srebro dla Kantora i Łosiaka

337
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bez porażki na koncie dotarli do finału Dela Beach Open Haga, gdzie zmierzyli się z łotewskim duetem Plavins/Tocs. Spotkanie po dwóch setach zakończyło się po myśli graczy z Łotwy, którzy zdobyli złote medale. Biało-czerwoni jednak już na początku 2018 roku wywalczyli pierwsze krążki.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w meczu finałowym zmierzyli się z duetem Plavins/Tocs. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Łotyszy, którzy również po przerwie technicznej mieli zaliczkę (13:10). Biało-czerwoni mimo starań nie potrafili zbliżyć się do przeciwników, a po kilku akcjach stracili kolejne „oczko” (14:18) i ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza (14:19). Do końca seta reprezentanci Polski nie zdołali przełamać serii rywali i wysoko przegrali 14:21.

Druga odsłona rozpoczęła się wyrównanie, ale Łotysze jako pierwsi zapewnili sobie prowadzenie (7:5) i dokładali kolejne punkty, budując zaliczkę nad Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem (11:6). Biało-czerwoni utknęli w jednym ustawieniu i tracili „oczka” serią (6:14), lecz po przełamaniu starali się nadrobić część strat (9:15), co nie było łatwe przy dobrej postawie duetu Plavins/Tocs (12:17). Łotysze nie zwolnili tempa i pewnie zakończyli seta na swoją korzyść (21:12).

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak turniej w Hadze zakończyli więc na drugim miejscu.

Plavins/Tocs – Kantor/Łosiak 2:0 (21:14, 21:12)

Źródło: informacja własna