Dela Beach Open Haga: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrają o złoto

275
0

W meczu półfinałowym turnieju, który odbywa się w Hadze Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z parą z Holandii. Spotkanie to rozpoczęło się po myśli Polaków, którzy pewnie wygrali premierową odsłonę. W drugim secie o wyniku zadecydować musiała gra na przewagi, w której lepsi okazali się biało-czerwoni, awansując tym samym do finału.

Premierowa odsłona rozpoczęła się po myśli reprezentantów Polski, którzy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (3:1). Mimo upływu kolejnych akcji Piotr Kantor i Bartosz Łosiak cały czas utrzymywali przewagę (7:5), a na przerwie technicznej mieli trzy „oczka” zaliczki (12:9). Również po czasie na boisku lepiej radzili sobie Polacy, którzy stopniowo przybliżali się do zwycięstwa w pierwszym secie spotkania półfinałowego (16:13). W decydującej części partii biało-czerwoni nie oddali inicjatywy rywalom i pewnie wygrali tę odsłonę (21:14).

Kolejny set rozpoczął się od wymiany ciosów. Gra była wyrównana, dlatego na tablicy wyników co chwilę widniał remis (3:3 5:5). Na przerwę techniczną pary zeszły przy nieznacznym prowadzeniu reprezentantów Polski (11:10). Również po obowiązkowym czasie żaden z duetów nie był w stanie osiągnąć zaliczki, a wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero w samej końcówce biało-czerwoni osiągnęli dwa „oczka” przewagi (19:17), którą roztrwonili i o ostatecznym rezultacie musiała zadecydować gra na przewagi. Ostatecznie partia ta zakończyła się zwycięstwem Polaków (24:22), którzy wygrali całe spotkanie 2:0 i awansowali do finału turnieju, który odbywa się w Hadze.

Brouwer/Meeuwsen – Kantor/Łosiak 0:2 (14:21, 22:24)