Dela Beach Open Haga: Kantor/Łosiak zagrają o medale

361
0

W ćwierćfinale Dela Beach Open Haga zmierzyły się ze sobą dwie polskie pary: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak i Jakub Szałankiewicz/Mariusz Prudel. Spotkanie zakończyło się po dwóch setach wygraną Kantora i Łosiaka, którzy powalczą o medale, a nowy polski duet musi zadowolić się piątym miejscem wywalczonym na turnieju w Hadze.

Spotkanie zaczęło się od wyrównanej walki, przez co żadna z par nie mogła zapewnić sobie bezpiecznego prowadzenia (9:9). Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz zdołali zapewnić sobie zaliczkę (12:10), ale już po chwili musieli odrabiać straty (12:13). Obydwie polskie pary zaciekle walczyły o każdy punkt, przez co prowadzenie raz po raz się zmieniało (15:15). W końcówce minimalnie mocniejsi byli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak (19:18) i chociaż duet Prudel/Szałankiewicz starał się walczyć (19:20), to ostatecznie mocniejsi byli młodsi gracze (21:19).

Drugą odsłonę pewnie otworzyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak (5:2), którzy utrzymywali prowadzenie nad drugą polską parą (8:5). Jakub Szałankiewicz i Mariusz Prudel nie byli w stanie zbliżyć się do rywali (7:10) i na przerwie technicznej nadal mieli trzy „oczka” straty (9:12). Polska para z dłuższym stażem pewnie zdobywała kolejne punkty (16:12) i pewnie zbliżała się do zwycięstwa, ostatecznie kończąc seta wynikiem 21:16.

Kantor/Łosiak – Szałankiewicz/Prudel 2:0 (21:19, 21:16)

Źródło: informacja własna