Dawid Konarski zakażony wirusem SARS-CoV-2

Dawid Konarski zakażony wirusem SARS-CoV-2

23
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze radomskiego klubu poinformowali o otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u Dawida Konarskiego, który 26 października zaczął zgłaszać niepokojące objawy. Cerrad Enea Czarni Radom pozostają w stałym kontakcie z właściwymi organami państwowymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

 

W miniony piątek, przed wyjazdem na zaległy mecze trzeciej kolejki sezonu 2020/2021, zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Cerradu Enei Czarnych Radom przeszedł badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a otrzymane wówczas wyniki nie wykazały żadnego pozytywnego przypadku. Jednak w poniedziałek, 26 października, niepokojące objawy świadczące o możliwym zakażeniu zaczął zgłaszać atakujący drużyny, Dawid Konarski. Podjęto decyzję o odizolowaniu zawodnika od reszty zespołu i skierowaniu go na powtórne badania, które niestety tym razem dały wynik pozytywny. „Klub WKS Czarni Radom S.A. w kolejnych dniach będzie informować o działaniach oraz stanie zdrowia zawodnika. Klub pozostaje w stałym kontakcie z  Polską Ligą Siatkówki” – czytamy w oficjalnym komunikacie radomskiego klubu. Pozostała część zespołu jest monitorowana i czeka na dalszy rozwój wydarzeń.

 

Tym samym w PlusLidze nie ma już drużyny, której nie dotknęłyby zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Bowiem kilka dni temu o uzyskaniu pozytywnych wyników informowali włodarze PGE Skry Bełchatów, a powtórne badania wykazały zakażenie w ekipie z Katowic. Wciąż na kwarantannie przebywają również Indykpol AZS Olsztyn, Stal Nysa, Asseco Resovia Rzeszów oraz będący najbliżej powrotu do treningów Aluron CMC. Z zakażeniami zmagały się również drużyny z Warszawy, Będzina, Lubina, Gdańska, Jastrzębia Zdroju oraz Kędzierzyna-Koźla. Przypomnijmy, że obecnie terminarz kolejnych meczów układany jest na bieżąco.

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY