Dawid Konarski: „Najwyższa forma ma przyjść na mistrzostwa Europy”

Dawid Konarski: „Najwyższa forma ma przyjść na mistrzostwa Europy”

125
0
PODZIEL SIĘ

Polacy w drugim dniu Memoriału Wagnera w trzech setach pokonali podopiecznych trenera Stephane’a Antigi. Z meczu na mecz biało-czerwoni prezentują się coraz lepiej, ale najwyższa forma ma dopiero przyjść. „Pracujemy ciężko i mam nadzieję, że to przyniesie oczekiwane efekty podczas mistrzostw Europy” – mówił Dawid Konarski.

 

Najwyższa forma ma dopiero przyjść

 

Siatkarze prowadzeni przez trenera Ferdinando de Giorgiego, co prawda pokonali Kanadyjczyków w trzech setach, ale zdecydowanie nie był to łatwy mecz. Premierowa odsłona spotkania zakończyła się dopiero przy stanie 36:34. Mimo iż Polacy prowadzili w końcówce, to jednak ich rywale zdołali doprowadzić do gry na przewagi, ale ostatecznie minimalnie lepsi okazali się gospodarze. „Każdy set jest ważny, ale wygrać taką partię na przewagi to naprawdę podbudowuje pewność siebie. Cieszę się bardzo, że udało nam się tę końcówkę wygrać, bo prowadziliśmy dwoma bądź trzema punktami, później Kanadyjczycy nas dogonili i mieli piłki setowe, dlatego cieszę się, że w końcu udało nam się szalę zwycięstwa przechylić na naszą korzyść. Później udało się wygrać drugą odsłonę, gdzie przegrywaliśmy przez większość czasu. W końcówce udało nam się dojść przeciwnika. Biorąc pod uwagę, że większość położyła się spać około drugiej nad ranem, to był to pozytywny mecz” – powiedział po zakończonym spotkaniu Dawid Konarski, który podkreślił również, że takie zwycięstwa podnoszą morale zespołu: „Fajnie jest wygrywać te końcówki, przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, bo to naprawdę napędza, buduje, gdy przeciwnik ma szansę, a jej nie wykorzysta, a my to zrobimy. To zawsze wywiera to dodatkową presję na rywalu, który był tak blisko, ale się nie udało”.

 

Na przestrzeni całego spotkania Polacy zaprezentowali się dobrze, a w ich grze widać było świeżość. „Jeżeli tak to wyglądało, to bardzo się cieszę. Myślę, że ta najwyższa forma ma przyjść jednak na mistrzostwa Europy, bo taki jest plan. Oczywiście każde spotkanie jest dla nas ważne i chcemy dawać z siebie sto procent tego, co mamy w danym momencie. Wyglądało to nieźle, także trzeba się cieszyć” – zaznaczył Dawid Konarski.

 

Z relacją z meczu Polska – Kanada możecie zapoznać się TUTAJ.

 

Kanadyjczycy w tym sezonie pokazali się z dobrej strony, zdobywając w Lidze Światowej brązowy medal. Jest to zawsze groźny rywal, co podkreślił atakujący reprezentacji Polski, Dawid Konarski, doceniając klasę rywala: „Kanada to dobry przeciwnik, brązowy medalista Ligi Światowej, dlatego cieszymy się, że możemy mierzyć się z takimi rywalami. Wiadomo, że z nimi już w tym sezonie nie zagramy oprócz tego towarzyskiego spotkania. To bardzo dobrze broniący zespół, asekurujący własne zagrania. Szkoda, że mają swoje problemy zdrowotne, wystąpili w niepełnym składzie, ale jak było dzisiaj widać, to nadal jest bardzo wymagający przeciwnik. My chcieliśmy po prostu zagrać dobre spotkanie, mieliśmy swoje założenia i staraliśmy się je realizować”.

 

Zobaczcie fotorelację z pojedynku Polaków z Kanadyjczykami

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY