Dawid Gunia nowym zawodnikiem MKS-u Będzin

Dawid Gunia nowym zawodnikiem MKS-u Będzin

38
0
PODZIEL SIĘ

Dawid Gunia jest kolejnym graczem, który zdecydował się na podpisanie umowy z MKS-em Będzin. Doświadczony środkowy ostatni rok spędził w Jastrzębskim Węglu, a teraz dołączy do będzinian, gdzie o miejsce w składzie będzie walczył między innymi z Arturem Ratajczakiem i Bartoszem Schmidtem.

 

Czas na Będzin

 

Dawid Gunia pochodzi ze śląskiego Raciborza, gdzie rozpoczął swoją przygodę z siatkówką, w kolejnych sezonach trafił jednak do SMS-u Spała. W kolejnych latach kariery środkowy występował w pierwszoligowym zespole Skry Bełchatów, skąd w 2007 roku został wypożyczony do Resovii Rzeszów. Sezon 2008/2019 Dawid Gunia spędził w plusligowej drużynie z Częstochowy. Najwięcej czasu zawodnik reprezentował barwy olsztyńskiego klubu, w którym występował przez cztery lata. Kolejne rozgrywki (2013/2014) środkowy spędził w ówczesnym zespole AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w większym wymiarze. Po dobrym sezonie w Warszawie Dawid Gunia przeniósł się do Bydgoszczy, a w 2015 roku związał się kontraktem z drużyną Cuprum Lubin. W Lubinie siatkarz był jedną z ważniejszych postaci zespołu, co zostało zauważone przez włodarzy Jastrzębskiego Węgla, gdzie Dawid Gunia występował w sezonie 2018/2019. Z jastrzębskiej drużynie siatkarz najczęściej pojawiał się zadaniowo. Jastrzębski Węgiel minione rozgrywki zakończył na trzecim miejscu. Teraz Dawid Gunia związał się z MKS-em Będzin, gdzie o miejsce w składzie będzie rywalizował z Arturem Ratajczakiem, Bartoszem Schmidtem i środkowym, którego nazwisko poznamy niedługo. „Mam nadzieję, że w pełni wykorzystam to, czego się nauczyłem w poprzednich klubach. Jestem głodny gry i od początku okresu przygotowawczego będę walczył o miejsce w podstawowym składzie” – zapowiada Dawid Gunia.

 

Za Dawidem Gunią jeden z najlepszych sezonów w karierze, zakończony brązowym medalem, a sam środkowy często pokazywał swoje doświadczenie w kluczowych momentach. Teraz siatkarz zdecydował się przenieść do Będzina, a do wybrania tej oferty przekonał go szkoleniowiec Jakub Bednaruk oraz możliwość gry w większym wymiarze i plany klubu. Środkowy nie ukrywa również, że ważna była dla niego możliwość spędzenia kolejnego roku w Polsce.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY