David Sossenheimer kończy przygodę w Będzinie

David Sossenheimer kończy przygodę w Będzinie

3
0
PODZIEL SIĘ

W przypadku wznowienia rozgrywek PlusLigi MKS Będzin będzie musiał radzić sobie bez Davida Sossenheimera. W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym zarząd klubu, sztab szkoleniowy oraz sam zawodnik zdecydowali o zakończeniu współpracy i powrocie przyjmującego do Niemiec.

 

 

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa wczoraj Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek PlusLigi. Choć planowane jest wznowienie sezonu w najbliższym możliwym momencie to jednak nie wiadomo czy tak na pewno się stanie. W obliczu tak trudnej sytuacji zarząd MKS-u Będzin zezwolił na powrót do Niemiec Davida Sossenheimera, który do będzińskiego zespoły przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. Niemiecki przyjmujący szybko stał się jednym z podstawowych zawodników prowadzonego przez Jakuba Bedanaruka zespołu. David Sossenhaimer w barwach MKS-u Będzin rozegrał dwadzieścia cztery spotkania i na konto zespołu dopisał dwieście pięć „oczek”. „Dzięki niemu stałem się lepszym trenerem, mam nadzieję, że dzięki nam on stał się lepszym zawodnikiem. To świetny gracz, przede wszystkim dobry, inteligentny i bardzo lubiany człowiek w zespole” mówił o swoim podopiecznym Jakub Bednaruk. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały dwie kolejki, w których będzinianie mieli zmierzyć się z MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki oraz Jastrzębskim Węglem. Jak zapowiada zarząd klubu jeśli rozgrywki zostaną wznowione nie zobaczymy w nich już Davida Sossenheimera. „W obliczu obecnej sytuacji oraz wysokiego zagrożenia spowodowanego koronawiusem pozwoliliśmy Davidowi na powrót do ojczyzny. Chcieliśmy, aby był blisko rodziny„- czytamy na stronie będzińskiego klubu.

 

 

MKS Będzin zajmuje obecnie jedenaste miejsce w plusligowej tabeli i ma na swoim koncie dwadzieścia sześć punktów. Jak potoczą się losy zarówno będzińskiego klubu jak i pozostałych zespołów grających w PlusLidze oraz o tym w jaki sposób wyłoniony zostanie mistrz Polski będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY