Zmiany w kadrze U-23 na pierwsze zgrupowanie

Zmiany w kadrze U-23 na pierwsze zgrupowanie

418
0
PODZIEL SIĘ

Dariusz Daszkiewicz, trener reprezentacji narodowej mężczyzn U23, w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS podał skład kadry na pierwsze zgrupowanie przed FIVB Mistrzostwa Świata U23, które odbędą się w terminie 18-25 sierpnia w Kairze. W pierwszej części przygotowań udział weźmie szesnastu zawodników. 

 

Już 10 lipca szesnastu zawodników kadry U-23 w Kielcach rozpocznie przygotowania do nadchodzących mistrzostw świata w Egipcie. Pierwsza część przygotowań zakończy się 17 lipca. O tym, kto znalazł się w szerokim składzie trenera Dariusza Daszkiewicza możecie przeczytać TUTAJ. Następne zgrupowania zaplanowane są w COS Zakopane (19-28 lipca i 30 lipca-8 sierpnia), Jelczu-Laskowicach, Twardogórze i Wałbrzychu (11-16 sierpnia). Tam też rozegrane zostaną spotkania sparingowe z reprezentacją Brazylii do lat 23. Następnie na 16 sierpnia zaplanowano wylot do Kairu, gdzie odbywać się będą mistrzostwa świata, w których zagra: Algieria, Egipt, Argentyna, Brazylia, Kuba, Meksyk, Iran, Japonia, Polska, Rosja i Turcja.

 

Z występów w reprezentacji do lat 23 zrezygnował Mateusz Masłowski, który po zakończeniu mistrzostw świata juniorów zmaga się z problemami zdrowotnymi. W pierwszej części przygotowań nie weźmie udziału Norbert Huber, który został powołany przez trenera Ferdinando De Giorgiego do pomocy seniorskiej reprezentacji Polski trenującej w Spale, o czym pisaliśmy TUTAJ. Od początku z kolegami nie będą trenować również Szymon Jakubiszak, Jakub Ziobrowski, Łukasz Kozub, Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal, Aleksander Śliwka i Bartosz Kwolek. Do pomocy w treningach trener Dariusz Daszkiewicz postanowił zaprosić: Konrada Formelę, Pawła Halabę, Karola Dudzińskiego, Jakuba Zwiecha i Mateusza Bińka.

 

 

Skład reprezentacji Polski na pierwsze zgrupowanie:

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Jan Firlej, Marcin Komenda

Przyjmujący: Dominik Depowski, Konrad Formela, Paweł Halaba, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura

Środkowi: Karol Dudziński, Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Jarosław Mucha

Atakujący: Bartłomiej Lipiński

Uniwersalny: Jakub Zwiech

Libero: Szymon Biniek, Kacper Piechocki

 

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY