Daszkiewicz podał skład kadry U-23. W drużynie są złoci juniorzy

Daszkiewicz podał skład kadry U-23. W drużynie są złoci juniorzy

440
0
PODZIEL SIĘ

Dariusz Daszkiewicz, trener reprezentacji narodowej mężczyzn do lat 23, w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS podał szeroki skład kadry na FIVB Mistrzostwa Świata U-23, które odbędą się w dniach 18-25 sierpnia w Kairze. W gronie powołanych graczy znaleźli się również świeżo upieczeni mistrzowie świata juniorów.

 

Nowe wyzwanie dla złotych juniorów 

 

Reprezentacja Polski do lat 23 niedługo rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. Wśród zawodników powołanych przez trenera Dariusza Daszkiewicza znalazło się miejsce również dla juniorów, którzy mają za sobą udane rozgrywki młodzieżowe. Część z tych graczy jest także w składzie Ferdinando De Giorgiego na seniorskie mistrzostwa Europy, który podawaliśmy TUTAJ. Po raz kolejny więc trenerzy wspólnie będą decydować, kto będzie występował w poszczególnych turniejach.

 

W gronie graczy wybranych przez Dariusza Daszkiewicza na mistrzostwa świata U-23 znaleźli się mistrzowie kategorii młodzieżowych: Tomasz Fornal, Łukasz Kozub, Norbert Huber, Bartosz Kwolek, Mateusz Masłowski, Jarosław Mucha, Szymon Jakubiszak i Jakub Ziobrowski. Teraz na tych zawodników czeka kolejne poważne wyzwanie, wywalczenie sobie miejsca w wąskim składzie reprezentacji i wyjazd na zgrupowanie, a następnie na mistrzostwa świata do Kairu. Pierwszy etap przygotowań kadry U-23 rozpocznie się 10 lipca w Kielcach i potrwa do 17 lipca, a trener powoła na tę część treningów szesnastu zawodników. Następnie drużyna ćwiczyć będzie w COS Zakopane (19-28 lipca oraz 30 lipca-8 sierpnia), Jelczu-Laskowicach, Twardogórze i Wałbrzychu (11-16 sierpnia). Tam też rozegrane zostaną spotkania sparingowe z reprezentacją Brazylii w tej samej kategorii wiekowej.

 

Wylot na mistrzostwa świata w Kairze zaplanowany jest na 16 sierpnia. W turnieju zagrają: Algieria, Egipt, Argentyna, Brazylia, Kuba, Meksyk, Iran, Japonia, Polska, Rosja i Turcja.

 

 

Szeroki skład reprezentacji Polski mężczyzn na FIVB Mistrzostwa Świata U23:

Atakujący: Szymon Jakubiszak, Jakub Ziobrowski, Bartłomiej Lipiński

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Marcin Komenda, Łukasz Kozub, Jan Firlej

Przyjmujący: Dominik Depowski, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Rafał Szymura,

Środkowi: Norbert Huber, Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Jarosław Mucha

Libero: Mateusz Masłowski, Kacper Piechocki, Jakub Popiwczak

 

 

Sztab szkoleniowy i medyczny:

Dariusz Daszkiewicz – I trener

Karol Rędzioch – II trener

Adam Swaczyna – II trener

Mateusz Grabda – II trener

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego

Damian Musiak – statystyk

Adam Tołoczko – statystyk

Agnieszka Bronisz – fizjoterapeutka

Tomasz Mgłosiek – fizjoterapeuta

Paweł Pyziak – kierownik drużyny

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa

BRAK KOMENTARZY