Daniel Castellani wraca do Polski i poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn

Daniel Castellani wraca do Polski i poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn

21
0
PODZIEL SIĘ

W ostatnim czasie włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn poinformowali o rezygnacji Paolo Montagnianiego z funkcji pierwszego trenera zespołu. Natomiast dziś poznaliśmy nazwisko nowego trenera, którym został doskonale znany w Polsce, Daniel Castellani.

 

Wrócić na zwycięskie tory

 

Daniel Castellani to doskonale znany polskim kibicom trener, który w przeszłości trenował reprezentację Polski. Oprócz polskiej drużyny narodowej Daniel Castellani z sukcesami prowadził również plusligowe kluby, najpierw PGE Skrę Bełchatów z którą trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, a w sezonie 2012/2013 ówczesną ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle z którą zajął drugie miejsce w rozgrywkach krajowych. Argentyńczyk doświadczenie zbierał prowadząc reprezentację Argentyny oraz Finlandii, a także zespoły grające w lidze tureckiej, włoskiej czy belgijskiej. Jednak największe sukcesy jako trener klubowy osiągał z zespołami grającymi w PlusLidze, teraz Daniel Castellani wraca do Polski i poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn. Olsztynianie nie mają za sobą udanego okresu, a kontuzje Jana Hadravy oraz Remigiusza Kapicy co spowodowało, że na pozycji atakującego występuje Wojciech Żaliński. Taki bieg wydarzeń znacznie utrudnia rotowanie składem. Obecnie olsztynianie zajmują ósme miejsce w plusligowej tabeli, a na swoim koncie mają dziesięć porażek i dwadzieścia punktów. Zadaniem nowego trenera będzie przywrócenie drużynie blasku z początku sezonu, kiedy to olsztynianie prezentowali stabilną formę, oraz przywrócenie drużyny na zwycięskie tory. Czasu na te zmiany nie będzie wiele bowiem do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało dziesięć kolejek, jednak olsztynianie liczą że tak doświadczony trener jakim jest Daniel Castellani pomoże w utrzymaniu miejsca, które gwarantuje awans do fazy play-off.

 

Daniel Castellani w roli pierwszego trenera Indykpolu AZS-u Olsztyn zadebiutuje już w piątek kiedy to olsztyński zespół podejmie Trefl Gdańsk. Chodź czasu do meczu nie pozostało zbyt wiele to nowy trener dołoży wszelkich starań by przygodę w Olsztynie zakończyć zwycięstwem.

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/informacja własna

 

*Więcej informacji wkrótce

BRAK KOMENTARZY