Damian Wojtaszek zostaje w Warszawie na kolejne dwa lata

Damian Wojtaszek zostaje w Warszawie na kolejne dwa lata

30
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Damianem Wojtaszkiem. Siatkarz zdecydował się na podpisanie nowej umowy z warszawskim klubem, która ma obowiązywać do końca sezonu 2021/2022. Zarówno włodarze klubu jak i Damian Wojtaszek nie kryją zadowolenia z takiego biegu wydarzeń.

 

Mocny punkt zespołu

 

Przygodę z siatkówką Damian Wojtaszek rozpoczynał w zespole MOS Wola Warszawa, a na plusligowych parkietach zadebiutował w sezonie 2007/2008 kiedy to reprezentował barwy ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej. W swojej karierze Damian Wojtaszek występował jeszcze w Jastrzębskim Węglu oraz w Asseco Resovi Rzeszów, ale w żadnym z tych klubów nie grał tak długo jak w Warszawie. Trwający sezon jest dla libero ósmym w barwach warszawskiej drużyny. Od 2017 roku Damian Wojtaszek jest mocnym punktem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, z którą sukcesywnie zdobywa kolejne trofea. Ostatni sezon warszawianie zakończyli zdobyciem wicemistrzostwa kraju, natomiast w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi podopieczni Andrei Anastasiego zajmują obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Warszawianie rywalizują również w Lidze Mistrzów, gdzie w dalszym ciągu liczą się w walce o awans do kolejnej fazy. Jak podkreśla Damian Wojtaszek, który w ostatnim czasie wystąpił we wszystkich meczach warszawskiego zespołu, negocjacje z klubem nie trwały długo. „Chciałem zostać w VERVIE, klub wciąż widzi mnie w swoich szeregach, postanowiliśmy więc szybko zamknąć temat. Bardzo cieszę się z nowego kontraktu. Ja i – co najważniejsze – moja rodzina dobrze czujemy się w Warszawie” – powiedział po podpisaniu umowy Damian Wojtaszek. Nowy kontrakt zawodnika obowiązywać będzie do 2022 roku i z jego przedłużenia radości nie krył również Piotr Gacek, który podkreśla rolę Damiana Wojtaszka zarówno na parkiecie jak i po za nim. „Budowę składu zaczęliśmy od Damiana. To bardzo pozytywny człowiek i nasz filar w defensywie. Nie będzie przesadą, jak powiem, że aktualnie to jeden z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji. Bardzo zależało nam, żeby go zatrzymać. Damian jest również specjalistą od robienia atmosfery w zespole i mobilizowania kolegów do walki. Choć nie zdobywa punktów, nasze dobre wyniki są w dużej mierze jego zasługą” – mówił Piotr Gacek.

 

Oprócz zmagań w sezonie klubowym Damian Wojtaszek podkreśla, że cały czas walczy o miejsce w składzie reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie, na które pojedzie tylko dwunastu siatkarzy. Obecnie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przebywa we Francji, gdzie już jutro rozegra kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów. Natomiast w sobotę warszawianie zmierzą się na wyjeździe z zespołem Cerradu Enei Czarnych Radom.

 

 

 

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY