Damian Schulz: „Mamy nadzieję, że wygramy wszystkie mecze do świąt”

Damian Schulz: „Mamy nadzieję, że wygramy wszystkie mecze do świąt”

259
0
PODZIEL SIĘ

Trefl Gdańsk w ostatnim meczu pokonał drużynę BBTS-u Bielsko-Biała. Już po raz drugi z rzędu najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany atakujący gdańskiego zespołu, Damian Schulz. Siatkarz bardziej niż z nagrody indywidualnej cieszy się z trzypunktowego zwycięstwa. „Cieszę się, że mogę pomagać  drużynie” – powiedział siatkarz.

 

Przedłużona seria zwycięstw

 

Trefl Gdańsk w ostatniej kolejce przed własną publicznością pokonał BBTS Bielsko-Biała. Liderem drużyny prowadzonej przez trenera Andreę Anastasiego po raz kolejny był atakujący Damian Schulz. Siatkarz został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, podobnie jak to miało miejsce podczas spotkania z Cuprum Lubin. „Cieszymy się z tego zwycięstwa. Dwa sety mieliśmy pod kontrolą. W trzeciej partii też dwa razy prowadziliśmy i sami doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. Cieszą trzy punkty, szczególnie jesteśmy zadowoleniu ze zwycięstwa u siebie, bo zanotowaliśmy tutaj już dwie porażki” – mówił po zakończeniu starcia Damian Schulz. Atakujący wrócił także do meczu z poprzedniej kolejki, gdzie Trefl Gdańsk także zwyciężył, chociaż był już w trudnej sytuacji. Gdańszczanie przegrywali 0:2 z Cuprum Lubin, by ostatecznie zwyciężyć w tie-breaku. „Patrzę na liczbę punktów w tabeli, więc wygraliśmy. Fajnie, że w tym meczu zwyciężyliśmy, bo przegrywaliśmy 0:2” – podsumował poprzednie spotkanie atakujący ekipy z Gdańska.

 

W sobotnim meczu gdańszczanie bardzo pewnie wygrali dwie pierwsze odsłony, ale w trzeciej gra była dość wyrównana. Po dziesięciominutowej przerwie zespół BBTS-u Bielsko-Biała zaczął grać lepiej i doprowadził do zaciętej końcówki. „Bielsko trochę bardziej zaryzykowało na zagrywce. Tak jak mówiłem wcześniej, to my dwa razy prowadziliśmy. Pojawiło się kilka naszych błędów, ale najważniejsze, że w tej nerwowej końcówce potrafiliśmy wygrać” – dodał Damian Schulz. Dla zespołu Trefla Gdańsk była to już kolejna z rzędu wygrana: „Każde zwycięstwo nas mobilizuje do dalszej pracy i mamy nadzieję, że wygramy wszystkie mecze do świąt”.

 

Relację z meczu Trefla Gdańsk z BBTS-em Bielsko-Biała możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Ciężki rywal tuż przed świętami

 

W następnej kolejce gdański zespół na wyjeździe zmierzy się z Cerradem Czarnymi. Radomianie niedawno pokonali do zera drużynę Indykpolu AZS-u Olsztyn. O spotkaniu w Radomiu Damian Schulz mówił tak: „W Radomiu jest bardzo specyficzna hala, gdzie ciężko się gra. Postaramy się wygrać. Będziemy musieli odrobić zadanie domowe i sprawić, żebyśmy to my wywieźli stamtąd trzy punkty”. Przed świętami zespół Trefla Gdańsk zmierzy się jeszcze z Łuczniczką Bydgoszcz oraz we własnej hali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. To ostatnie spotkanie rozegrane zostanie dzień przed wigilią. „Nie ma co narzekać. Gramy u siebie, więc od razu po meczu pojedziemy na święta. Nasi rywale mają gorzej, bo będą musieli wrócić do siebie. Cieszymy się, że ten mecz gramy na swoim terenie. Na pewno oni będą bardziej zmęczeni niż my. Będziemy mieli ponad tydzień, żeby przygotować się do tego starcia, więc będziemy bardzo zmobilizowani, żeby to spotkanie wygrać” – tak o meczu z mistrzami Polski wypowiedział się atakujący gdańskiej drużyny.

 

 

 

Z Damianem Schulzem rozmawiała Izabela Gaweł

BRAK KOMENTARZY