Damian Domagała nowym atakującym rzeszowian

Damian Domagała nowym atakującym rzeszowian

23
0
PODZIEL SIĘ

Drużyna z Podkarpacia w przyszłym sezonie chce walczyć o powrót na ligowy szczyt, w związku z czym zespół przechodzi przebudowę. Od dzisiaj oficjalnie wiadomo, że do klubu dołączy Damian Domagała, mistrz świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. Siatkarz związał się z klubem dwuletnią umową i o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Karolem Butrynem.

 

Nowe wyzwanie 

 

Damian Domagała należy do pokolenia najmłodszych polskich młodzieżowych mistrzów Europy i świata. W 2015 roku z kadrą kadetów zdobył złoty medal mistrzostw Europy, a a następnie mistrzostwo świata. Rok później atakujący z kadrą juniorów sięgnął po mistrzostwo Europy, a w 2017 roku mistrzostwo świata. Był też w składzie kadry Polski, która w 2019 roku zdobyła srebrny medal Uniwersjady. Wychowanek Wifamy Łódź w latach 2015-2017 uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a po jej ukończeniu przeniósł się do włoskiej Serie A, gdzie przez dwa sezony występował w Tonno Callipo Vibo Valentia. W ostatnich rozgrywkach atakujący miał okazję zadebiutować w PlusLidze w barwach Cuprum Lubin. W sezonie 2019/2020 wystąpił w 13 meczach, rozgrywając 37 setów, w których zdobył 75 punktów. Teraz zawodnik zdecydował się na przenosiny do Rzeszowa, gdzie z tamtejszą Asseco Resovią podpisał kontrakt na dwa lata.

 

 

Coraz mniej znaków zapytania 

 

W zespole z Rzeszowa za atak w nadchodzących rozgrywkach będą odpowiadać Damian Domagała oraz Karol Butryn. Na Podkarpacie wraca Nicolas Szerszeń, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Rafałem Buszkiem, Klemenem Čebuljem oraz Robertem Tahtem. Na podpisanie kontraktów z rzeszowskim klubem zdecydowali się również dwaj zagraniczni środkowi Jeffrey Jendryk II i Timo Tammemaa. Do Asseco Resovii wraca także rozgrywający Fabian Drzyzga, a z Będzina na Podkarpacie przeniósł się libero Michał Potera.

 

Więcej informacji transferowych znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY