Damian Domagała nadal w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia

Damian Domagała nadal w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia

183
0
PODZIEL SIĘ

Mistrz świata juniorów, Damian Domagała przed startem minionych rozgrywek zdecydował się na podjęcie wyzwania i przenosiny do włoskiej Serie A, gdzie dołączył do Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Polski atakujący często wchodził na boisko jako zmiennik Benjamina Patcha, ale zdecydował się pozostać w klubie na kolejny sezon, by w dalszym ciągu się rozwijać i walczyć o miejsce w składzie. 

 

Duże wyzwanie

 

Atakujący reprezentacji Polski juniorów, Damian Domagała, po zdobyciu mistrzostwa świata zdecydował się na podjęcie dużego wyzwania i przyjęcie oferty z ligi włoskiej. Siatkarz początkowo miał występować w I Lidze, w Lechii Tomaszów Mazowiecki, lecz ostatecznie w sezonie 2017/2018 grał dla Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Serie A miała być dla Polaka miejscem do nabierania doświadczenia i rozwijania umiejętności technicznych, siatkarz jednak doskonale wykorzystywał otrzymane od szkoleniowca okazje. Damian Domagała na boisku pojawił się w 72 setach, podczas których wywalczył dla drużyny 113 punktów. Atakujący otrzymał 248 piłek, przy czym popełnił tylko 26 bezpośrednich błędów i 31 razy został zatrzymany przez blok rywali. Włodarze włoskiej drużyny od początku chwalili polskiego zawodnika, określając go jako bardzo dojrzałego jak na swój wiek i chętnego do ciężkiej pracy, by poprawiać każdy element. Teraz jest już pewne, że Damian Domagała również kolejny rok spędzi w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii, ponieważ obydwie strony zdecydował się na przedłużenie umowy na sezon 2018/2019.

 

 

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia w przyszłym sezonie chce prezentować wyższy poziom, w związku z czym kontraktuje nowych zawodników, którzy mają wpłynąć na jakość gry. Do zespołu dołączył 22-letni rozgrywający, Sebastiano Marsili, który o miejsce w składzie rywalizował będzie z Tsimafei Zhukouskim. Nowym zawodnikiem został również bułgarski przyjmujący: Todor Skrimov, za środek siatki odpowiadać będą między innymi Stefano Mengozzi i Luca Presta. Do klubu dołączyli również Mohamed Alhachdadi i Davide Marra.

 

 

 

Źródło: volleytonnocallipo.com/opracowanie własne

Zdjęcie: SMS Spała

BRAK KOMENTARZY