Damian Boruch przenosi się z Lubina do Radomia

Damian Boruch przenosi się z Lubina do Radomia

37
0
PODZIEL SIĘ

Cerrad Czarni Radom powoli zbliżają się do skompletowania składu na nadchodzące rozgrywki ligowe. Do zespołu dołączył właśnie polski środkowy Damian Boruch, który w minionym sezonie występował w Cuprum Lubin. W radomskim klubie o miejsce w składzie będzie rywalizował z Michałem Ostrowskim i Alenem Pajenkiem. 

 

Damian Boruch debiut w rozgrywkach PlusLigi zaliczył dopiero w barwach Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2015/2016. W swoim premierowym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, zaliczył dwadzieścia dwa mecze i zdobył sto czternaście punktów. W barwach drużyny Jastrzębskiego Węgla występował do sezonu 2017/2018. Dla tej drużyny Damian Boruch rozegrał łącznie siedemdziesiąt dwa mecze i zdobył czterysta dziewiętnaście punktów. W sezonie 2016/2017 wraz z Jastrzębskim Węglem sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski. W sezonie 2018/2019 środkowy zasilił szeregi drużyny Cuprum Lubin. W barwach tej drużyny rozegrał dwadzieścia pięć spotkań, zdobywając sto dwadzieścia jeden punktów w całych rozgrywkach PlusLigi. W nadchodzących rozgrywkach ligowych Damian Boruch występował będzie w Cerradzie Czarnych Radom, gdzie o miejsce w składzie rywalizował będzie z Alenem Pajenkiem oraz Michałem Ostrowskim, o którego przedłużeniu kontraktu pisaliśmy TUTAJ.

 

Do tej pory Cerrad Czarni ogłosili, że na kolejny sezon w klubie zostają kapitan Dejan Vinčić, Michał Filip oraz Michał Ostrowski. Z kolei umowy z zespołem podpisali Michał Kędzierski, który wraca do Radomia, Mateusz Masłowski oraz Bartosz Firszt.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY