Czternastka rozpoczęła treningi. Znamy skład Polski na ostatnie zgrupowanie przed Final Six

Czternastka rozpoczęła treningi. Znamy skład Polski na ostatnie zgrupowanie przed Final Six

1733
0
PODZIEL SIĘ

6 czerwca reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed turniejem finałowym Ligi Światowej. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale pojawił się czternastoosobowy zespół wybrany przez trenera Stephane’a Antigę. W dalszych treningach nie będą już brać udziału Paweł Woicki oraz Artur Szalpuk.

 

U siebie przed Igrzyskami

 

Zakończa kilka dni temu faza grupowa tegorocznej Ligi Światowej nie była dla reprezentacji Polski udana. Podopieczni szkoleniowca Stephane’a Antigi nie prezentowali najwyższej formy, dlatego na swoim koncie zapisali tylko trzy zwycięstwa. Pierwszą wygraną odnieśli w Rosji przeciwko kadrze Bułgarii, a drugą przed własną publicznością w Łodzi, pokonując zespół z Argentyny. Trzecie zwycięstwo biało-czerwoni zanotowali w ostatnim dniu fazy interkontynentalnej, kiedy to w pięciu setach okazali się lepsi od Belgów. Taka dyspozycja nie zaważyła jednak o dalszych losach Polaków w tych rozgrywkach. Mieli oni bowiem od początku zapewniony awans do turnieju finałowego, który rozpocznie się już w przyszłą środę w Krakowie.

 

Zobacz terminarz Final Six

 

W stolicy Małopolski reprezentacja Polski będzie miała doskonałą okazję do sprawdzenia swojej formy przed Igrzyskami Olimpijskimi. Zawodnicy Stephane’a Antigi w turnieju finałowym będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi drużynami tegorocznej Ligi Światowej. W inauguracyjnym dniu krakowskich zawodów kadra Polski podejmie reprezentację Francji, a już w czwartek będzie musiała sprostać zespołowi z Serbii. W sobotę w Tauron Arenie odbędą się półfinały, a w niedzielę kibice zobaczą mecz o brąz oraz złoty medal.

 

Na dokładnie tydzień przed rozpoczęciem Final Six w Krakowie, reprezentacja Polski spotkała się na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. W treningach będzie uczestniczyć czternastka siatkarzy, ale dzisiaj zajęcia mieli tylko Fabian Drzyzga i Mateusz Mika, którzy nie uczestniczyli w ostatnich meczach reprezentacji. W tym składzie nie znaleźli się rozgrywający Paweł Woicki oraz przyjmujący Artur Szalpuk, którzy wcześniej dostawali szansę od trenera.

 

 

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

 

 

 

Źródło: www.pzps.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY