Czesi i Macedończycy gospodarzami Ligi Europejskiej

Czesi i Macedończycy gospodarzami Ligi Europejskiej

189
0
PODZIEL SIĘ

W związku ze zmianami w Lidze Światowej, która teraz stała się Siatkarską Ligą Narodów, przekształceniom uległa również Liga Europejska. Teraz wiadomo już, że turnieje finałowe Złotej i Srebrnej części tych rozgrywek rozegrane zostaną w połowie czerwca kolejno w czeskich Karlovych Varach i macedońskich Skopjach. 

 

Od tego sezonu nie będzie już Ligi Światowej, a zastąpiła ją Siatkarska Liga Narodów, w której nie ma już podziału na dywizje. W związku z tym, że turniej ma nową formułę, zespoły, które się do niego nie zakwalifikowały, będą brały udział w walce w Lidze Europejskiej. Dwanaście najlepszych europejskich drużyn przydzielono do Złotej części rozgrywek, gdzie w grupie A znalazły się Belgia, Estonia, Słowacja i Szwecja, w grupie B: Słowenia, Holandia, Turcja i Ukraina, natomiast w grupie C: Finlandia, Czechy, Portugalia i Hiszpania.

 

Jak widać w Złotej Lidze Europejskiej zobaczyć będzie można zwycięzców II dywizji Ligi Światowej, czyli reprezentację Słowenii czy Belgów, którzy jeszcze pod wodzą Vitala Heynena byli blisko awansu do Final Six.

 

Final Four Złotej Ligi Europejskiej zostanie rozegrane w Czechach, w Karlovych Varach, a turniej zaplanowano na 13 i 14 czerwca. Złoty i srebrny medalista rozgrywek zakwalifikuje się do FIVB Challenger Cup, który daje możliwość awansu do Siatkarskiej Ligi Narodów, o czym pisaliśmy TUTAJ. Miejsce w turnieju finałowym zapewnione już mają Czesi, a pozostałe trzy zajmą liderzy każdej z grup.

 

 

Złota Liga Europejska

Grupa A: Belgia, Estonia, Słowacja, Szwecja

Grupa B: Słowenia, Holandia, Turcja, Ukraina

Grupa C: Finlandia, Czechy, Portugalia, Hiszpania

 

 

 

Final Four Srebrnej Ligi Europejskiej odbędzie się w macedońskich Skopjach i zostało zaplanowane na 15-16 czerwca. Zwycięzca tego turnieju awansuje do Złotej Ligi Europejskiej, gdzie zastąpi najsłabszą drużynę.

 

Srebrna Liga Europejska

Grupa A: Macedonia, Łotwa, Austria, Kosowo

Grupa B: Białoruś, Chorwacja, Węgry, Albania

 

 

 

Źrodło: cevl.lu/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY