Czas na kwalifikacje do Mistrzostw Świata juniorów!

Czas na kwalifikacje do Mistrzostw Świata juniorów!

355
0
PODZIEL SIĘ

Od 7 do 12 maja we francuskim mieście ST. Jean D’Illac odbędzie się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata juniorów. Reprezentacja Polski w swojej grupie zmierzy się z Portugalią, Belgią, Łotwą oraz gospodarzem – Francją.

 

Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego przez ostatnie tygodnie przebywali na zgrupowaniu, na którym przygotowywali się do tego turnieju. W tym czasie rozegrali sparingi z Effectorem Kielce, reprezentacją Bułgarii oraz kadrą Andrei Anastasiego. – W reprezentacji juniorów jest kilku zawodników, którzy w dorosłej siatkówce mogą pełnić kluczowe role  powiedział trener Jacek Nawrocki. – Szkoda tylko, że nie wszyscy mieli w minionym sezonie możliwości ogrywania się w swoich klubach. Przydałoby się im więcej czasu spędzonego na parkiecie.  Jacek Nawrocki podkreśla, że w stosunku do poprzedniego sezonu zawodnicy zrobili spory postęp, a szkoleniowiec jest zadowolony z rozwoju swoich siatkarzy. – W poczynaniach ofensywnych ta drużyna jest bardzo można. Zawodnicy maja bardzo dobre warunki fizyczne oraz cechy motoryczne – powiedział Nawrocki.

 

W grupie, w której zmierzą się biało-czerwoni nie można wskazać jednogłośnie faworyta. Bardzo mocną ekipą są Belgowie, którzy podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Polsce zajęli trzecie miejsce. Z kolei Francja, Portugalia oraz Łotwa nie brały udział w tej prestiżowej imprezie. Można więc rzec, że walka o prawo udziału w Mistrzostwa Świata rozstrzygnie się między naszą reprezentacją a Belgami.

 

Pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają już jutro (7 maja) z reprezentacją Francji.

 

 

Skład reprezentacji Polski juniorów na turniej kwalifikacyjny:

 

 

Rozgrywający: Marcin Janusz, Nikodem Wolański

 

Atakujący: Maciej Muzaj, Bartłomiej Bołądź

 

Środkowi: Jan Nowakowski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Grzechnik

 

Przyjmujący: Piotr Orczyk, Łukasz Łapszyński, Jakub Wachnik, Bartosz Bednorz

 

Libero: Kacper Piechocki

 

 

 

 Źródło: www.pzps.pl 

 

 

 

Izabela Piasecka

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY