Czas na Japonię. Jason DeRocco w Tokio FC

Czas na Japonię. Jason DeRocco w Tokio FC

172
0
PODZIEL SIĘ

Jason DeRocco po sezonie 2017/2018 odszedł z Jastrzębskiego Węgla i zdecydował się spróbować swoich sił w nowej lidze. Kanadyjski przyjmujący postanowił przenieść się do coraz popularniejszej wśród siatkarzy Japonii, gdzie dołączy do Tokio FC, z którym podpisał kontrakt na najbliższe rozgrywki ligowe. 

 

Nowe wyzwanie

 

Jason DeRocco w sezonie 2011/2012 przeniósł się do Europy po występach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, wybierając ligę grecką, a w niej AO Kifisias. W rozgrywkach 2012/2013 Kanadyjczyk grał we Francji, gdzie bronił barw Saint-Nazaire VBA. Kolejnym przystankiem w karierze przyjmującego były Włochy, gdzie reprezentował Andreoli Latinę, a następnie wrócił do Francji dołączając do UGS Nantes-Rezé. Sezon 2014/2015 Jason DeRocco spędził w lidze tureckiej, w której bronił barw AfyonKarahisar Belediyespor. Od rozgrywek 2015/2016 Jason DeRocco był związany z PlusLigą, kiedy dołączył do Jastrzębskiego Węgla. Kanadyjski przyjmujący na przestrzeni miesięcy budował swoją pozycję w zespole i podczas ostatniego sezonu był podstawowym zawodnikiem śląskiego zespołu. Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 Kanadyjczyk rozstał się z Jastrzębskim Węglem,a teraz będzie rywalizował w lidze japońskiej, gdzie dołączył do Tokio FC. Umowa Jasona DeRocco z japońskim klubem będzie obowiązywała w rozgrywkach 2018/2019.

 

Obecnie Jason DeRocco przygotowuje się do mistrzostw świata z reprezentacją Kanady, która przebywa w Krakowie, gdzie bierze udział w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Następnie podopieczni trenera Stephane’a Antigi udadzą się do Słowenii, gdzie będą mieli tygodniowe zgrupowanie w Mariborze, a później zagrają w turnieju towarzyskim w Lublanie, który będzie dla nich ostatnim testem przed mistrzostwami świata. O możliwość wyjazdu na wrześniowy turniej Jason DeRocco walczy z Johnem Gordonem Perrinem, Nicholasem Hoagiem, Stephenem Maarem i Ericem Loeppky.

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY