Andrzej Kowal odchodzi z Asseco Resovii

Andrzej Kowal odchodzi z Asseco Resovii

249
0
PODZIEL SIĘ

Andrzej Kowal funkcję pierwszego trenera w Asseco Resovii Rzeszów pełnił od 2011 roku. W obecnym sezonie rzeszowianie nie prezentują się z najlepszej strony. Nie zakwalifikowali się do finału Pucharu Polski, z Ligi Mistrzów odpadli w pierwszej rundzie play-off, a teraz muszą walczyć o doprowadzenie do złotego seta w batalii o trzecie miejsce. 

 

Koniec pomysłów?

 

W sezonie 2016/2017 Asseco Resovii Rzeszów pod wodzą Andrzeja Kowala nie wiodło się dobrze. Rzeszowianie nie awansowali do finału Pucharu Polski, a następnie odpadli z Ligi Mistrzów już w pierwszej rundzie fazy play-off. Również w PlusLidze drużynie z Podkarpacia zdarzały się poważne wpadki, a faza play-off była całkowicie nieudana. Asseco Resovia w półfinale szybko uległa PGE Skrze Bełchatów, a w pierwszym meczu o brązowy medal, w czterech setach przegrała z Jastrzębskim Węglem. Na zwołanej jeszcze przed spotkaniem rewanżowym konferencji prasowej trener Kowal poinformował, że po sezonie 2016/2017 rozstaje się z rzeszowskim klubem.

 

 

Medali nie brakuje

 

Andrzej Kowal jako członek sztabu szkoleniowego z Asseco Resovią Rzeszów jest związany od 2004 roku, gdzie do 2007 pełnił rolę drugiego szkoleniowca. W sezonie 2007/2008 Kowal był pierwszym trenerem, lecz w latach 2008-2011 ponownie został asystentem. Od 2011 roku Andrzej Kowal samodzielnie prowadzi Asseco Resovię Rzeszów, zdobywając z zespołem kilka medali. Pod jego wodzą w 2012 roku rzeszowski klub zajął drugie miejsce w Pucharze CEV oraz wygrał złoty medal mistrzostw Polski. W kolejnym sezonie drużyna z Podkarpacia awansowała do finału Pucharu Polski oraz 1/6 fazy play-off Ligi Mistrzów, kończąc sezon mistrzostwem kraju. Rok później Asseco Resovia wywalczyła miejsce w 1/3 Ligi Mistrzów oraz drugie miejsce w PlusLidze. W 2015 roku rzeszowianie zdobyli srebrny medal Ligi Mistrzów podczas Final Four w Berlinie, awansowali do finału Pucharu Polski, kończąc sezon ligowy na pierwszym miejscu w PlusLidze. W rozgrywkach 2015/2016 Asseco Resovia Rzeszów zdobyła srebrny medal PlusLigi. Andrzej Kowal ma również doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji Polski, prowadząc kadrę do 4. miejsca na Igrzyskach Europejskich i brązowego medalu Ligi Europejskiej w 2015 roku.

 

 

Idzie nowe

 

W Asseco Resovii Rzeszów w nadchodzącym sezonie nie obędzie się bez zmian. Oprócz nowego trenera, do zespołu dołączą kolejni gracze. W miejsce Gavina Schmitta odchodzącego do Japonii zakontraktowany został Jakub Jarosz, o czym pisaliśmy TUTAJ. Drugim atakującym nadal będzie Niemiec, Jochen Schöps. Z wypożyczenia do Rzeszowa wraca Michał Kędzierski, który ostatnie sezony spędził w Kielcach i Radomiu, nabierając doświadczenia. Nową umowę na kolejne dwa lata podpisał środkowy Marcin Możdżonek, w następnym sezonie w Asseco Resovii występował będzie także Thibault Rossard. Z zespołem w cieniu kontuzji pożegnał się za to Damian Wojtaszek, który nie przedłużył wygasającego kontraktu.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o odejściu Damiana Wojtaszka

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY