Cuprum Lubin ma nowego przyjmującego

Cuprum Lubin ma nowego przyjmującego

46
0
PODZIEL SIĘ

Daniel Muniz De Oliveira to kolejny zawodnik, który w sezonie 2020/2021 zasili szeregi Cuprum Lubin. Brazylijski przyjmujący w minionych rozgrywkach występował w rodzimej lidze w zespole Apan Volei/Blumenau. Wcześniej kontrakty z Cuprum Lubin podpisali Szymon Jakubiszak, Adam Lorenc i Kamil Szymura

 

Daniel Muniz De Oliveira przygodę z siatkówką rozpoczynał w rodzimej lidze, gdzie występował w Super Volei Santo Andre. Natomiast w kolejnych latach pozostawał w lidze brazylijskiej i reprezentował barwy takich klubów jak Maringa Volei oraz Apan Volei/Blumenau. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 Brazylijczyk zdecydował się na zmianę klubu i opuszczenie rodzimej ligi, a jego wybór padł na Cuprum Lubin, który w minionym sezonie zajął dwunaste miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi. Dla przyjmującego będzie to kolejna próba podbicia europejskich parkietów, ponieważ w sezonie 2017/2018 próbował swoich sił w lidze greckiej, a dokładnie w Pamvochaikos VC. Daniel Muniz De Oliveira nie będzie pierwszym graczem z brazylijskim paszportem, który zasili Cuprum Lubin, ponieważ w sezonie 2019/2020 wśród podopiecznych Marcelo Fronckowiaka znalazł się inny przyjmujący, Robinson Dvoranen.

 

W minionym sezonie zespół Cuprum Lubin na dwadzieścia cztery rozegrane mecze wygrał dziewięć i ostatecznie został sklasyfikowany na dwunastym miejscu z dwudziestoma pięcioma punktami na koncie. Pomimo początkowego zawieszenia na rynku transferowym, które spowodowane było globalną pandemią koronawirusa włodarze drużyny z Dolnego Śląska rozpoczęli budowanie składu na kolejne rozgrywki, gdzie celem zespołu ma być poprawienie ostatniego rezultatu. Na czele drużyny w dalszym ciągu stać będzie Marcelo Fronckowiak, który w ostatnich latach związany był również z reprezentacją Brazylii. Daniel Muniz de Oliveira to czwarty nowy zawodnik w szeregach drużyny z Lubina. Wcześniej kontrakty z Cuprum Lubin podpisali Szymon Jakubiszak, Adam Lorenc i Kamil Szymura, o którego transferze więcej pisaliśmy TUTAJ. Z klubu odeszło z kolei ośmiu siatkarzy: Jędrzej Gruszczyński, Robinson Dvoranen, Jakub Ziobrowski, Mateusz Sacharewicz, Bartłomiej Lipiński, Damian Domagała, Filip Biegun oraz Maxim Marozau.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY