Cuprum Lubin będzie musiało poczekać na swój start w PlusLidze

Cuprum Lubin będzie musiało poczekać na swój start w PlusLidze

609
0
PODZIEL SIĘ

Zawodnicy Cuprum Lubin swój start w walce o mistrzostwo kraju będą musieli odłożyć na około dwa tygodnie. Powodem są trwające właśnie kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2017. W turnieju o awans do przyszłorocznych mistrzostw, które odbędą się w Polsce bierze udział wielu zawodników lubińskiego klubu.

 

Przerwa jeszcze przed startem

 

Polska jako gospodarz ma zapewnione miejsce w Mistrzostwach Europy, więc nie musi obawiać się i myśleć o kwalifikacjach. Wiele drużyn, które chcą walczyć o europejski czempionat musi najpierw podjąć rękawice w turniejach kwalifikacyjnych. Zespół z Lubina w swoich szeregach ma wielu reprezentantów krajów, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniach. Na turniejach kwalifikacyjnych znajdują się obecnie zawodnicy: Estonii – Robert Taht i Keith Pupart, Niemiec – Marcus Bohme oraz Grecji Rafail Koumentakis. Pomimo braków kadrowych zespół Cuprum Lubin brał udział w przygotowaniach i spotkaniach kontrolnych. Jedno z nich, w Twardogórze, po emocjonującym tie-breaku zostało wygrane przez MKS Będzin, czyli pierwszych w sezonie plusligowych rywali lubinian. O meczu możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Kiedy zagrają?

 

Zawodnicy Cuprum Lubin sezon rozpoczną 15 października od spotkania z MKS-em Będzin. Mecz z BBTS-em Bielsko-Biała rozegrany zostanie 19 października w Bielsku-Białej, natomiast spotkanie z Efectorem odbędzie się prawdopodobnie 2 listopada w Kielcach, termin jednak nie jest jeszcze potwierdzony. Kolejne starcia będą odbywały się zgodnie z ustalonym harmonogramem PlusLigi.

 

 

 

Źródło: ks.cuprum.pl; opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY