Cucine Lube Civitanova stawia na młodość

Cucine Lube Civitanova stawia na młodość

225
0
PODZIEL SIĘ

Cucine Lube Civitanova budowanie składu na kolejny sezon rozpoczęła od znalezienia zastępstwa za Jenię Grebennikova. Nowym libero wicemistrza Włoch został Fabio Balaso, który podpisał kontrakt na pięć kolejnych sezonów. Jest to jednak dopiero początek zmian w czołowym włoskim klubie, który nie utrzyma całego składu.

 

Duże wyzwanie

 

Fabio Balaso zaczynał swoją karierę w Silvolley Trebaseleghe, skąd po roku przeniósł się do Padwy. W latach 2012-2014 libero występował w Serie A2, a następnie cztery sezony spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej, broniąc barw zespołu z Padwy. Siatkarz ma za sobą również udane rozgrywki w młodzieżowej reprezentacji Włoch oraz pierwsze występy w seniorskiej kadrze. Dobra postawa libero została zauważona przez włodarzy Cucine Lube Civitanovy, którzy zdecydowali się na zakontraktowanie Fabio Balaso na kolejnych pięć lat. „Cieszę się z dołączenia do Cucine Lube, jednego z najlepszych klubów we Włoszech i Europie. Dam z siebie wszystko dla tego zespołu, to moje pierwsze doświadczenie na takim poziomie i chcę żyć każdą sytuacją. Mogę grać z najlepszymi zawodnikami świata, trenować z nimi i już sama możliwość sprawia, że jestem dumny” – mówił Fabio Balaso. Zdanie jakie stoi przed młodym libero nie będzie należało do łatwych, ponieważ z Cucine Lube Civitanovą żegna się jeden z najlepszych zawodników na tej pozycji, Jenia Grebennikov.

 

 

Trudny rynek transferowy

 

Zmiana libero nie jest jedynym ruchem transferowym Cucine Lube Civitanovy. Z klubem żegna się amerykański rozgrywający Micah Christenson, który pozostaje jednak w Serie A i będzie występował dla Azimut Modeny. W miejsce Amerykanina przyjść ma Bruno Rezende, ale nadal nie jest to pewne. Brazylijczyk ma podpisany kontrakt z Cucine Lube Civitanovą, lecz był on zawierany w momencie konfliktu z Radostinem Stoychevem i obecnie rozgrywający waha się z podjęciem decyzji. Prezes klubu jednak bierze pod uwagę tylko dwie możliwości: Rezende zagra dla Cucine Lube lub w Brazylijskim klubie. Bliski odejścia z klubu jest Davide Candellaro, który chce grać w pierwszym składzie, a obecnie nie ma takiej możliwości. Trwają również negocjacje z Lealem, który również miałby dołączyć do zespołu. W drużynie zostaje za to Dragan Stanković, przez co włodarze Cucine Lube Civitanovy musieli zakontraktować włoskiego libero. Nowego pracodawcę znalazł już za to Taylor Sander, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: lubevolley.it/informacja własna

BRAK KOMENTARZY