Cristian Savani pozostaje w Azji

Cristian Savani pozostaje w Azji

675
0
PODZIEL SIĘ

Wczorajszy dzień należał zdecydowanie do wszystkich miłośników siatkówki. Nadeszła chwila zakończenia Ligi Światowej. Każdy kibic z pewnością oglądał zarówno mecz o trzecie miejsce, pomiędzy reprezentacją Iranu oraz Włoch jak i najbardziej wyczekiwane starcie, w czasie trwania całego prestiżowego turnieju – wielkiego finału.

 

Drużyny, które w nim wystąpiły od lat należą do czołówki światowej siatkówki, mowa oczywiście o Brazylii oraz Stanach Zjednoczonych. Wczoraj z pośród tych dwóch ekip, największy uśmiech można było zobaczyć na twarzach Amerykanów. Zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi Światowej została bowiem reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

 

Wielkie gratulacje należą się jednak wszystkim zespołom, które dotarły do ścisłej szóstki. Po ciężkiej walce, stoczonej przez cały turniej, na drugim stopniu podium stanęli Brazylijczycy. Tegoroczni gospodarze Final Six również nie zawiedli swoich fanów. Choć nie udało im się ostatecznie poczuć na szyi ciężaru złotego kruszcu, włoscy siatkarze zajmując trzecią pozycję, otrzymali brązowe medale.

 

Swoją drużynę narodową wspierał z trybun były reprezentant tego kraju – Cristain Savani. Tym razem słynny zawodnik był obecny podczas najważniejszego etapu Ligi Światowej w roli kibica swoich kolegów. Doświadczony siatkarz, grający na pozycji przyjmującego, występował w barwach Włoch przez ponad dwanaście lat. Savani oddał koszulkę reprezentacyjną w 2013 roku. To nie koniec zmian zawodowych zawodnika. Siatkarz, po spędzonym sezonie w chińskiej lidze, grając w zespole Fudan University Shanghai (Fujian), postanowił pozostać w tej ekipie na kolejny rok. Savani oficjalnie potwierdził informację o kontynuowaniu sportowej kariery z dotychczasową ekipą, informując, że zawarł kontakt z władzami swojego klubu piętnaście dni temu.

 

Cristian Savani to utytułowany zawodnik, posiadający ogromny dorobek medalowy. Przyjmujący, mierzący 195  centymetrów, może poszczycić się tytułem Wicemistrza Olimpijskiego z Aten (2004 r.), a także brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich z Londynu (2012 r.). W swojej karierze Savani posiada wiele trofeów reprezentacyjnych m.in. z Mistrzostw Europy oraz Ligi Światowej. Dużym wyróżnieniem dla tego zawodnika są również liczne nagrody indywidualne, zdobyte podczas prestiżowych imprez. Najlepiej zagrywający zawodnik w Pucharze Świata 2011 oraz najlepszy zagrywający na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 to tylko dwa wybrane tytuły Savaniego.

 

Po opuszczeniu reprezentacji Włoch, Cristian Savani nareszcie ma więcej czasu dla swoich najbliższych. Zapytany jednak, czy nie tęskni za grą w koszulce narodowej, siatkarz odparł następująco:Kiedy jestem w hali i oglądam mecz, naprawdę tęsknię za boiskiem. Brakuje mi gry z moimi przyjaciółmi. Ale, gdy jestem w domu z moją rodziną, nie chciałbym na nowo przeżywać tych wszystkich rzeczy, które wymaga reprezentacja. Mam na myśli okres przygotowawczy, konkurencję na pozycji, ciągłe trening Chcę zostać w domu i być z moją rodziną. Teraz mam dla nich nareszcie więcej czasu”.

 

Gra w reprezentacji ma więc swoje plus oraz minusy. Cristian Savani występował w barwach narodowych przez długi okres, zdobywając z nią liczne trofea. Teraz nastał czas dla rodziny oraz na rozwój kariery sportowej.

 

 

 

Autor: Karolina Rocławska

 

Źródło: www.worldofvolley.com/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY