Coraz mniej niewiadomych. De Giorgi zawęził skład kadry

Coraz mniej niewiadomych. De Giorgi zawęził skład kadry

304
0
PODZIEL SIĘ

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgi, w połowie marca podał bardzo szeroki skład kadry na nadchodzący sezon. Teraz włoski trener ogłosił listę zawodników, którzy będą przygotowywać się do najważniejszych turniejów w tym roku, którymi będą Liga Światowa oraz mistrzostwa Europy.

 

Docelowe turnieje najważniejsze

 

Nowy szkoleniowiec polskiej kadry od początku podkreślał, że chce wprowadzać do zespołu młodych zawodników, ale nie zamierza odbierać im okazji do walki o medale w ich kategoriach wiekowych. Ferdinando de Giorgi postanowił trzymać się tej zasady i w seniorskiej reprezentacji nie znaleźli się między innymi Łukasz Kozub, Jędrzej Gruszczyński czy Bartosz Pietruczuk. Włoch nie ukrywa jednak, że liczy na tych graczy w następnych turniejach, już w seniorskiej kadrze. Trener w momencie podpisywania umowy z reprezentacją Polski zaznaczył, że chce zbudować drużynę, składającą się nie ze zlepku nazwisk, tylko dopasowaną charakterologicznie, co jego zdaniem jest gwarancją sukcesu. Nie da się ukryć, że atmosfera w zespole jest najważniejsza i to w trudnych momentach może być czynnikiem decydujący o wygranej.

 

Przypomnij sobie, kto był w szerokiej kadrze

 

W nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym w biało-czerwonych barwach nie zobaczymy Mateusza Miki, który przez praktycznie całe rozgrywki ligowe zmagał się z problemami zdrowotnymi. Przyjmujący już po minionym sezonie kadrowym skarżył się na urazy, a po Igrzyskach Olimpijskich zastanawiał się nad zrobieniem sobie przerwy. Ostatecznie siatkarz grał dla LOTOSU Trefla Gdańsk, ale dojście do wysokiej formy uniemożliwiały mu kolejne kontuzje, które nękały go w trakcie rozgrywek ligowych. W związku z tym Mateusz Mika zdecydował, że w sezonie 2017 nie będzie grał w reprezentacji Polski.

 

 

Skład reprezentacji Polski na sezon 2017:

 

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda

 

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Wojciech Włodarczyk

 

Środkowi: Mateusz Bieniek, Andrzej Wrona, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański

 

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj, Dawid Konarski

 

Libero: Kacper Piechocki, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY