Ciężka praca przyniesie efekt? Olsztynianie z planem przygotowań

Ciężka praca przyniesie efekt? Olsztynianie z planem przygotowań

195
0
PODZIEL SIĘ

Zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn poznali już plan przygotowań do startu rozgrywek 2018/2019. Podopieczni trenera Roberto Santilliego spotkają się już 6 sierpnia i zaczną od wykonania badań lekarskich, które określą ich stan zdrowia, pozwalając na ułożenie odpowiedniego planu treningowego, by osiągnąć dobre wyniki w trakcie sezonu. 

 

Indykpol AZS Olsztyn po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 przeszedł sporo zmian kadrowych, przez co drużyna będzie potrzebowała sporej ilości wspólnych treningów, by jak najlepiej zgrać się ze sobą przed startem nowego sezonu. Z klubu odeszli między innymi Adrian Buchowski, Tomas Rousseaux i Blake Scheerhoorn, co oznacza, że z minionego składu pozostał tylko jeden przyjmujący, Robbert Andringa. Do roszad doszło również na pozostałych pozycjach, z wyjątkiem libero, przez co nowa drużyna będzie potrzebowała czasu na wypracowanie automatyzmu. Przygotowania do rozgrywek ligowych rozpoczną się już 6 sierpnia, kiedy gracze Indykpolu AZS-u Olsztyn przejdą badania lekarskie określające ich stan zdrowia. W przygotowaniach nie wezmą oczywiście udziału siatkarze, którzy będą reprezentować swoje kraje podczas wrześniowych mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii.

 

Pierwszymi sparing partnerami olsztynian będą gracze Trefla Gdańsk, z którymi w ostatnie dwa dni sierpnia zmierzą się w Iławie. 6 i 7 września Indykpol AZS Olsztyn ponownie zagra z gdańszczanami, tym razem w Przywidzu, a tydzień później mierzyć się będzie z ONICO Warszawa. W dniach 21-23 września odbędzie się turniej towarzyski w Suwałkach z udziałem: Trefla Gdańsk, Chemika Bydgoszcz, Indykpolu AZS Olsztyn i Ślepska Suwałki, natomiast 28-30 września rozegrany zostanie turniej towarzyski w Karpaczu z udziałem: PGE Skry Bełchatów, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Indykpolu AZS Olsztyn i Dukli Liberec. Ostatnia szansa na sparingi będzie w dniach 5-7 października, ponieważ zostanie rozegrany turniej w Kozienicach między innymi z udziałem olsztynian.

 

 

Plan przygotowań Indykpolu AZS Olsztyn do sezonu 2017/2018:

 

6 sierpnia 2018 (poniedziałek)
Rozpoczęcie przygotowań Indykpolu AZS Olsztyn (badania lekarskie)

30-31 sierpnia 2018 (czwartek – piątek)
Spotkania towarzyskie z Treflem Gdańsk (Iława)

6-7 września 2018 (czwartek – piątek)
Spotkania towarzyskie z Treflem Gdańsk (Przywidz)

14-15 września 2018 (piątek – sobota)
Spotkania towarzyskie z ONICO Warszawa (miejsce do ustalenia)

21-23 września 2018 (piątek – niedziela)
Turniej towarzyski w Suwałkach z udziałem: Trefla Gdańsk, Chemika Bydgoszcz, Indykpolu AZS Olsztyn i Ślepska Suwałki

28-30 września 2018 (piątek – niedziela)
Turniej towarzyski w Karpaczu z udziałem: PGE Skry Bełchatów, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Indykpolu AZS Olsztyn i Dukli Liberec

5-7 października 2018 (piątek – niedziela)
Turniej towarzyski w Kozienicach

13 październik 2018 (sobota)
Pierwszy mecz ligowy z GKS Katowice (wyjazd)

 

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY