Christian Fromm: „Spróbujemy walczyć przeciwko każdej drużynie”

Christian Fromm: „Spróbujemy walczyć przeciwko każdej drużynie”

208
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Niemiec rywalizuje w Lidze Narodów, gdzie na razie nie wygrała żadnego spotkania. Zdaniem Christiana Fromma w drużynie drzemie jednak niewykorzystany potencjał, nad którym trzeba pracować. „Nie wykorzystaliśmy szans, jakie mieliśmy w tych spotkaniach” – mówił po turnieju w Serbii niemiecki przyjmujący.

 

Czas Siatkówki: Jesteście już po pierwszym weekendzie zmagań w Lidze Narodów. Jak może Pan ocenić początek rywalizacji w waszym wykonaniu?

 

Christian Fromm: W tych pierwszych meczach nie pokazaliśmy tego, co potrafimy i co powinniśmy pokazać. Nie zagraliśmy na swoim poziomie i w sposób w jaki zwykle to robiliśmy. Oczywiście takie zespoły jak te, które mieliśmy podczas tego weekendu są bardzo silne, mają bardzo doświadczonych i dobrych zawodników, grających na wysokim poziomie, ale myślę, że nie wykorzystaliśmy szans, jakie mieliśmy w tych spotkaniach. Wydaje mi się, że największe problemy mieliśmy w zagrywce i przyjęciu, to nas najbardziej męczyło podczas tych meczów. Nie wywieraliśmy na rywalach za dużej presji, a oni zdecydowanie to robili. To wszystko przełożyło się później na skuteczność w ataku, gdzie wszystkie argumenty w końcówkach były po ich stronie i na koniec wyjeżdżamy z Serbii bez punktów w każdym meczu.

 

 

Jesteście młodą drużyną, która dopiero zaczyna wspólną grę. To na tym etapie rozgrywek ma wpływ na waszą grę?

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest wiele rzeczy, które musimy w jakimś stopniu poprawić czy ulepszyć. Jesteśmy młodym zespołem, ale każdy kolejny mecz będziemy zaczynać od stanu zero-zero i na pewno spróbujemy walczyć przeciwko każdej drużynie. Musimy być silni mentalnie i dawać z siebie wszystko, co powinno zacząć przynosić efekty.

 

 

Liga Narodów jest waszym jedynym turniejem w tym roku. Co dla was znaczą te zawody?

 

Przede wszystkim to są całkowicie nowe zawody, w nowej formule i gramy tylko przeciwko najsilniejszym zespołom. Jesteśmy młodym zespołem, z nowymi zawodnikami, którzy są jeszcze w większości niedoświadczeni i nieograni na takim poziomie. Musimy wykorzystać Ligę Narodów do tego, by się ulepszyć jako zespół, podnieść swoje indywidualne możliwości. To wszystko będzie nam potrzebne przed kolejnymi ważnymi turniejami. Podoba mi się Liga Narodów i mam nadzieję, że uda nam się wygrać kilka meczów.

 

 

Celem będzie wygrywanie pojedynczych meczów czy myślicie o tym, by włączyć się do walki o Final Six?

 

Zdecydowanie pierwszym i najważniejszym celem na ten sezon jest wygranie każdego meczu, jaki tylko się da. Oczywiście jeśli tych spotkań będzie wystarczająco dużo, to może uda nam się wejść do Final Six.

 

 

Od następnego sezonu będzie pan grał w Polsce. Co skłoniło pana do wybrania właśnie oferty z PlusLigi?

 

Bardzo podoba mi się atmosfera, jaka panuje podczas meczów w Polsce. Mam z tego kraju również przyjemne wspomnienia związane z występami z reprezentacją i chciałbym zobaczyć, jak to funkcjonuje również podczas rozgrywek ligowych. To zdecydowanie silna liga, a od Lukasa Kampy wiem, że Jastrzębski Węgiel to silny i dobrze zorganizowany klub. Z tym zespołem będziemy mieć dużą szansę na osiągnięcie dobrego wyniku i walkę o medale. Już teraz jestem bardzo podekscytowany tym, że będę miał możliwość gry w Polsce i dam z siebie wszystko, by wygrać wszystko, co się da.

 

 

Lukas Kampa i to, co mówił o klubie miało jakiś wpływ na pana decyzję?

 

Zdecydowanie tak, ponieważ lepiej jest wiedzieć już na początku, czego się spodziewać, jaki jest trener, jaki rodzaj zespołu i jakie ma cele i jak chce je osiągnąć. Lubię wygrywać i chciałbym wygrywać z tą drużyną tak dużo, jak tylko się da, więc uważam, że to był dobry wybór.

 

 

Założył pan sobie jakiś cel, który chciałby zrealizować podczas pobytu w Polsce?

 

Na pewno chcę wygrać wszystko, co tylko da się wygrać, w lidze i Pucharze Polski, a także z reprezentacją Niemiec, bo to się przenika. Chciałbym być cały czas na boisku i dawać z siebie wszystko podczas każdego ze spotkań.

 

 

 

Z Christianem Frommem rozmawiała Olga Król

BRAK KOMENTARZY